UUDISED

 EMV Maastikurattakrossis 22.-23.07. Valgehobusemäe keskuses

 Suusasild uues asukohas!
Tehniliselt keeruline töö suusasilla tõstmise näol uude asukohta sai täna hommikul õnnelikult tehtud. Suusasilla kaal 13 tonni ja kummagi vundamendi raskus 70 tonni. Töid teostas Valmap Grupp AS.
Lisaks suusasilla ümbertõstmisele käivad hoogsad tööd mänguväljakute rajamisel, laste kelgumäe ümbertõstmisel, pinnase planeerimisel, rullsuusaraja ehitamisel ja uute elektrisüsteemide paigaldamisel. Rullsuusarada ehitab Nordpont OÜ ning elektritöid MTR Halduse OÜ.

18.mai 2017

Kalju Kertsmik
SA Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskuse juhataja

 Hoogsad ehitustööd mitmel rindel!
Alates 15.maist käivad ulatuslikud ehitustööd EL projekti raames ka rullsuusarajal, korvpalli-ja tenniseväljaku ning rannavolle ehitusel. Lisaks on alustatud elektritöödega. Loodetavasti alustatakse 17.mail suusasilla ümbertõstmist uuele asukohale! Kui kõik kulgeb kavandatu järgi, siis saavad mänguväljakud valmis juunis ja rullsuusarada juulis.
Keskuse omateenitud vahenditega laiendatakse ja tehakse külastajatele paremaks varustuse rendiruum ning ehitatakse külastushoone välitrepp selliseks, et pole talvel libe.

EL projekti raames tehtavad ehitustööd peaksid olema lõpuleviidud 2017 aasta novembriks.

Kalju Kertsmik
SA Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskuse juhataja

 Valgehobusemäe keskuses alustati EL projekti ehitustöid
10.mail algasid praktilised ehitustööd Valgehobusemäe Suusa-ja Puhkekeskuses. Esimese ehitustööna on kavas suusasilla ümbertõstmine. Looduses on maha märgitud rullsuusarada, laste-, korvpalli-ja võrkpalli mänguväljakud,uus kunstlumetrass. Enamik ehitustööde hanked on tänaseks läbi viidud ja EAS-ga kooskõlastatud. Ehitustööd peavad olema ellu viidud 2017 sügiseks.
Anname jooksvalt teada, mis ajal mingi tegevus tehtud saab. Projekti toetab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond 1 206 037,84 euroga piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute meetmest. Albu valla toetus on ca 200 000 eurot.

Kalju Kertsmik
SA Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskuse juhataja

 Valgehobusemäe keskus võtab vastu suvepäevade tellimusi!
2017 suvi pole enam kaugel. Seoses sellega oleme alustanud tellimuste vastuvõtmist suvepäevade korraldamiseks meie keskuses.
Suvepäevade raames korraldame:
-grilliolümpia
-viime läbi erinevaid mänge fotojaht, filmifestival, meeskonna olümpia)
-korraldame discgolfi koolituse algajaile
-pakume põnevaid orienteerumismänge
-õpetame vibuga laskmist
-jm.aktiivtegevusi

Küsi kohe pakkumist ja lepi aeg kokku!

Eestimaa puhtad kopsud Valgehobusemäel ootavad!

Kalju Kertsmik
SA Valgehobusemäe Suusa-ja Puhkekeskuse juhataja
5214270

 Valgehobusemäe discolfipark avatudi!
Suur kevad käes ning discgolfipark valmis teenindama kliente. Paigaldatud kõik talveks ära võetud korvid ning rada kenaste hooldatud. Kõik 21 korvi on kohtadel!

Tule naudi discgolfi meie huvitaval maastikul! Avatud ka kohvik!

Kalju Kertsmik
SA Valgehobusemäe Suusa-ja Puhkekeskuse juhataja

 Pakume elamusmatku looduses!
Telli matkad meie keskusest!

Aprill ja mai on suurepärased matkakuud, et nautida kevadise looduse ärkamist!
Korraldame jalgsi-ning jalgrattamatku nii keskuse kui Kõrvemaa ühendatud radadel, Rehessaare suurkivi juurde, Noku talu - Kakerdaja rabasse.
Lisaks matkale pakume juurde kohalikku tervistavat teed maitsva suutäiega, peale matka kuuma sauna ja teravat suppi või muud maitseelamust. Lisaks võimalik osa saada erinevatest aktiivtegevustest meie keskuses. Väsinutele pakume öömaja.
EESTIMAA PUHTAD KOPSUD OOTAVAD!

Küsi julgelt hinda!
kalju@valgehobuse.ee või 5214270

SA Valgehobusemäe Suusa-ja Puhkekeskus


 Valgehobusemäe 2016/2017 üritused

 Karu tuli talveks saali!
Käes on hilissügis ning karud sätivad novembris end pikale talveunele. Üks Eesti metsades elav pruunkaru otsustas siiski teisiti ning tuli talveks Valgehobusemäe keskuse II korruse saali, et pakkuda silmarõõmu keskuse külastajaile. Eriti põnevil on lapsed!

Surat Pulotov
Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskuse arendusjuht

 Põhja-Eesti mäekeskuste ühine pilet!
Mäesport on lihtsalt kättesaadav ka Põhja-Eestis!
Suurimad Põhja-Eesti mäekeskused Nõmme Lumepark, Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus ning Kiviõli Seikluskeskus lõid ühise 10 x pileti - Põhja-Eesti Mäepileti.

Põhja-Eesti mäepilet võimaldab harrastada mäesporti heades tingimustes ka kodu lähedal.
Pilet on loodud eelkõige Tallinna ümbruses elavatele inimestele, kes soovivad argiõhtu või nädalavahetuse lumelaual või mäesuuskadel lumistel nõlvadel veeta.
http://www.nommelumepark.ee/pohja-eesti-maepilet

Mäel saab aega veeta kogu perega, valikus on pilet lapsele ja täiskasvanule. Pilet on suunatud igaühele, kes juba mäesporti harrastab või tunneb huvi esimeste sammude tegemise vastu.
Tavapileti hinnaga võrreldes on Põhja-Eesti Mäepiletiga ühispileti päevahind kuni -47% soodsam.
Kolme erineva keskuse külastamine pakub vaheldust ning annab võimaluse leida enda jaoks parimad nõlvad.
Tänu kunstlumele ei ole lumepuudus probleemiks ning mäekeskused on pikalt avatud ka lumevaesemal talvel.

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht


 Suusalumi

 Valgehobusemäe talv 2015/2016 sündmused
Esimene lumi ca 5 cm sadas maha 21.novembri öösel ning loodetavasti saabuvad õige pea ka tõsised külmakraadid, et saaksime alustada kunstlume tootmist. Loodame, et lisaks kunstlumele tuleb ohtralt ka looduslikku lund, et suudaksime kõik planeeritud üritused korralikult läbi viia. Kõik pered, koolid, lasteaiad ja asutused on oodatud meile, et nautida talverõõme, teha võistlusi meie keskuses ning korraldada talvepäevi!

Rõõmsat talve kõigile!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäe rattamaratoni ülikiire raja võitis Peeter Kruus


Hawaii Express Estonian Cup rattamaratonide sarja VII etapi Järvamaal Albu vallas stardi saanud Valgehobusemäe Rattamaratoni võitis tugevas fini¨iheitluses Peeter Pruus, edestades napilt Silver Schultzi. Rein Taaramäe veeres üle fini¨ijoone kaheksandana.

Esmakordselt Valgehobusemäel toimunud sarja osavõistluse etapist võttis osa koos nädal varem toimunud Actual Print Matkasõiduga 1115 ratturit, neist 515 põhisõidul, 341 Shimano Poolmaratonil, lisaks Herkuless lastesõitude 129 noort ratturit. Rattamaratonist võttis osa ka hetkel kodus puhkusel viibiv Eesti tipprattur Rein Taaramäe.

Valgehobusemäe Rattamaratoni muinasjutuline rada lookles läbi nelja maakonna (Järva, Lääne Viru ja Harju), lipsates mööda 10-st järvesilmast, pakkudes ratturitele iga kilomeetriga vahelduvat maastiku, ülepea ulatuvaid sõnajalgu ning kogudes rohkem kui 400 tõusumeetrit. Rattarajalt leidis nii põnevaid singleid, metsateid, sügavaid laskumisi, tehnilisi tõuse kui ka pisut kruusateed. Igaühele midagi.

Võistluse võitja Peeter Pruus kommenteeris rada kui ülikiiret ja mitmekülgset. Samuti nentis ta, et kui oleks varem teadnud, et sarja üldliider Austa on maha jäänud oleks ta oodanud järgi võistkonnakaaslast Tarvist, et aidata tal teenida väärtuslikke punkte sarja üldarvestusse.

55- kilomeetrisele põhisõidule anti stardipauk traditsiooniliselt keskpäeval. Stardist sai kõige kiiremini minema sarja liidrisärki kandev Austa. Võistluse favoriidid olid selged juba kahekümnenda kilomeetri kontrollpunktis, kus juhtisid võistlust Silver Schultz ja Peeter Pruus. Nende kannul pea minut hiljem Ivo Suur, Henno Puu, Peeter Tarvis, Rein Taaramäe, Karl-Arnold Vendelin ja Helmet Tamkõrv.

Kolmekümne kolmandal kilomeetril, Nelijärve oosides, olevat Premium 7 Vahefini¨it läbis esimesena Pruus, tema järel väikese vahega Schultz. Väärtuslikke aktiivsuspunkte teenisid veel ka Tarvis ja Suur.

Neljakümnendal kilomeetril olevasse Europark Mäefini¨isse jõudis esimesena kogu sarja mägedearvestuse liider, punamummulist särki kandev Peeter Pruus. 47. kilomeetril olevale Hansgrohe kiirenduskilomeetrile sisenes esimesena Schultz. Kilomeeter hiljem väljus esimesena aga Pruus. Selleks hetkeks edastasid nad Tarvist 52 sekundiga ning neljandana sõitvat Vendelini 2 minutiga.

Fini¨ijoone ületas esimesena selge edumaaga Peeter Pruus ülikiire ajaga 1.44.37, edestades Schultzi 22 sekundiga. Kolmandana lõpetas Peeter Tarvis.

Hansgrohe kiirenduskilomeetri parima aja sai sarja üldliider Caspar Austa (1.37). Naisratturitest näitas Hansgrohe kiirenduslõgul parimat aega Janelle Uibokand (Peloton/ATSport) 2.06. Mägedeearvestuse liidrina jätkab Peeter Pruus. Premium7 Vahefini¨i võitis Peeter Pruus. Täna rehvi lõhkemise tõttu ebaõnnestunud sõidu teinud Caspar Austa jätkab endiselt aktiivsusarvestuse liidrina.

Valgehobusemäe Rattamaratoni paremusjärjestus:

Peeter Pruus (KoMo FixusSport) 01:44:37, Silver Schultz (Peloton/ ATSport) 01:44:59, Peeter Tarvis (KoMo FixusSport) 01:45:56, Helmet Tamkõrv (Amps/Extreme Sport Team) 01:47:07, Ivo Suur (Opel Thule ProTeam) 01:47:06, Karl-Arnold Vendelin (KoMo FixusSport) 01:47:06

U23 vanuseklassis võitis Peeter Tarvis. M18 vanuseklassis oli Järvamaal kiireim Kristo Prangel (A&T SportTeam). Naistest jõudis fini¨isse esimesena Sparta Proshop naiskonna võistleja Liisa Ehrberg tõustes sellega ka naiste üldarvestuse liidriks.

Shimano Poolmaratoni 35-kilomeetriselt võistlusrajalt jõudis esimesena üle lõpujoone Karl Brent Premet (Pärnu Kalev SK), kellele järgnesid Karel Gregor Nõmm (HKP NRK Racing) ja Reigo Roosimets (Spordiklubi CFC II)

Shimano Poolmaratoni liidrina jätkab Kren Kask.

Võistkondlikus arvestuses kuulusid Valgehobusemäe etapil esikohapunktid KoMoFixusSportile, kes edestas A&T Sport Teami. Võistkondliku arvestuse liidrina jätkab A&T Sport Team. Täna oli taaskord parim Sparta ProShop naiskond, kes on liider ka sarja naiskondade koondkokkuvõttes.

Koondarvestuse tulemuste järgi on seitsme etapi kokkuvõttes liider Caspar Austa.


 Valgehobusemäe linnulennult

 Albu lahtiste meistrivõistluste tulemused
Tulemused leiad siit.

 Vaude Bike Xdream Valgehobusemäel võitis Soome meeskond.
Laupäeval , 11.oktoobril Valgehobusemäel toimunud rahvusvahelise rattaseikluse Vaude Bike Xdream võitis Soome meeskond. Stardis oli ligi 150 kolmeliikmelist võistkonda, kelle ülesandeks on 4-tunni jooksul otsida maastikult võimalikult palju kontrollpunkte.
Kokku osales ligi 460 sportlast 6 riigist.

Tulemused


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 11. oktoobril Valgehobusemäel rahvusvaheline rattaseiklus
Laupäeval, 11. oktoobril algusega kell 11:00 saab Valgehobusemäel stardi rahvusvaheline rattaseiklus Vaude Bike Xdream. Stardis on 150 kolmeliikmelist võistkonda, kelle ülesandeks on 4-tunni jooksul otsida maastikult võimalikult palju kontrollpunkte.

Osalejate nimekiri on uhke - stardis on Eesti maastikuratta paremik ja mitmeid tugevaid võistkondi lähiriikidest, kelle seas on ka mitmeid rattaorienteerumise maailmameistreid.

Parimate autasustamine orienteeruvalt kell 16.00

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht
 

 Sajad inimesed nautisid Albu Sügisjooksu ja Terviseliikumispäeva
Pühapäeval, 28. septembril toimus 21. Albu Sügisjooks ja 10. Terviseliikumispäev. Albu Sügisjooksu näol on tegemist ühe pikema traditsioonilise üritusega Albu vallas. Üritusele pani alguse 21 aastat tagasi Kalevi Kvell ning siis toimus jooks Järva-Madisest Albusse. Mõned aastad hiljem viidi jooks Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusesse ning põhjuseks asjaolu, et paljud jooksjad soovisid joosta maastikul. Lisaks jooksule on aastate jooksul lisandunud võistluspäeva kavasse uusi tegevusi nagu Terviseliikumispäev, seminar, laste maastikumängud, laste jooksud ning viimasel kahel aastal ka mäkkejooks. Valgehobusemäe keskus on suurepärane koht sellise programmiga ürituse läbiviimiseks, kuna siinne keskkond kutsub nii jooksma, kui nautima liikumist vabas looduses.
Võistluspäev avati Kristjan Port`i loenguga keskuse saalis „Treeni teadlikult-jooksmise mõju Sinu kehale“. Eesti üht tuntumat jooksuspetsialisti oli kuulama tulnud saalitäis rahvast, kes said vajalikke teadmisi jooksmise mõju kohta tervisele ja kehale. Pärast seminari anti start mäkkejooksule. Mäkkejooksu võitis Kaarel Kasper Kõrge, kellele järgnes Toomas Paas ja Rauno Tiits. Edasi anti start kuni 6 aastastele, kõige pisemaid oli stardis lausa 23 ning emad-isad olid neile abiks 300 m distantsi läbimisel. Kõik pisikesed said fini¨is diplomi ja jogurti. Mudilaste stardile järgnes juba võistlusprogramm 7-9 aastastele ja 10-12 aastastele lastele. 7-9 aastased lapsed jooksid 500 m ning siin oli tüdrukutest kiireim Kirke Jamnes, kellele järgnesid Mariliis Tiits ja Lisette Tiits. Poistest oli siin kiireim Aleks Homin, kellele järgnesid Maanus Udam ja Jaagup Koov. Vanemad lapsed jooksid 1000 m ning siin oli tüdrukutest kiireim Karolina Tõnisson, kellele järgnesid Anna Kor¸ova ja Anitra Lukjanov. Poistest oli sellel distantsil parim Joosep Koov, kellele järgnesid Jarek Heinmaa ja Mehis Udam.
Päeva põhistardist osavõtjad võistlesid Valgehobusemäe ja Kõrvemaa kaunil maastikul, kus läbisid 8,4 km võistlusmaa. Siin oli meestest kiireim Andrus Lein, kes oli parim ka meesveteranide võistlusklassis. Talle järgnesid Raimo Salla ja Kaarel Kasper Kõrge. Naistest oli parim Merilin Jürisaar, kellele järgnesid Jana Matvejeva ja Anneli Lebert. Naisveteranidest oligi parim Jana Matvejeva.
Suur menu oli keskuse lastetoal, kus lapsevanemad said pisipõnnid jätta võistluste ajaks Albu Lasteaia õpetaja Ivi Kütismaa hoole alla. Võistluspäeva lõpul tänati liikumissarja parimaid ehk neid, kes olid osalenud vähemalt neljal liikumissarja üritusel. Kokku oli kevadest sügiseni 6 liikumissarja üritust nii jalgratastel kui matkates.

Tänan vabatahtlike, kes aitasid toredat võistluspäeva ette valmistada ja läbi viia: Maikel Homin, Ene Ott, Malle Lomp, Merike Nuiamäe, Ivi Madison, Irina Poddubnaja, Ivi Kütismaa, Surat Pulotov ja Maiu Mäe.

Kohtumiseni 22. Albu Sügisjooksul ja 11.Terviseliikumispäeval 27. septembril 2015. aastal!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

Tulemused:
Mäkkejooks
500 m
1 km
8,5 km

 Euroopa karikavõistlused discgolfis Valgehobusemäel (video)

 21. Albu Sügisjooks ja 10. Terviseliikumispäev kavas 28. septembril

 Valgehobusemäe liikumissarja viies etapp viib matkajad Rehessaare suurkivi juurde
Traditsioonilise Valgehobusemäe liikumissarja „Liikumiskilomeeter Sinu terviseks ehk terves kehas terve vaim“ järjekordne etapp viib matkajad Rehessaare suurkivi juurde. Matk algab pühapäeval 24. augustil kell 12.00 ning pikkuseks on 9 km. Kokku on sel aastal liikumissarjal 6 etappi ning käesolev etapp on arvult viimane. Eelnevad liikumissarja etapid on leidnud head vastukaja osalejate hulgas.

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 12. juulil Valgehobusemäel veeohutuspäev
Albu Vallavalitsuse ja Päästeameti Lääne päästekeskuse koostööna korraldatakse 12. juulil algusega kell 12.00 Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse järve ääres Veeohutuspäev.

Päeva programmis:
-  veeõnnetuste põhjused ja ennetamine + veeohutuspüstakute tutvustamine + kuldreeglid veekogu ääres
-  päästevahendid (spetsiaalsed ja käepärased; päästevestid) ja kannatanu abistamine

Tule perega ja saa osa õpetlikust veeohutuspäevast!

Kalju Kerstmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Euro Tour discgolfis Valgehobusemäel tõi kohale nimekad võistlejad
5.-6. juulil toimus Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses Eesti  suurim discgolfi turniir Prodiscus Estonian Open, millest võtsid osa 8 riigi sportlased (Soome, Rootsi, Läti, Leedu, Venemaa, Inglismaa, Norra, Eesti). Kokku oli võistlejaid 90. Võistlus oli ühtlasi Euroopa discgolfi sarja üks etappidest. Kokku 12 etappi erinevates Euroopa riikides. Võitis soomlane Jalle Stoor kahe kaasmaalase, Juho Parviaineni ja Lassi Hakulise ees. Parima eestlasena lõpetas Open klassi Martin Rotmeister 15. kohaga. Juba teist aastat Euroopa suurima võistlussarja Euro Tour etapina peetud võistluse lõpetas 87 võistlejat seitsmest eri riigist. 

  Teiste võistlusklasside esikolmikud olid järgmise. Naised Henna Blomroos (Soome), Hannele Määttä (Soome), Nina Turtiainen (Soome). Masters klass: Ville Piippo (Soome), Kai Vesa (Soome), Henrik Bergström (Rootsi). Grandmasters: Derek Robbins(Suurbritannia). Senior Grandmasters: Markku Tohni (Soome), Paul Kustala (Eesti). Juuniorid: Jasper Heino (Soome), Väinö Mäkela (Soome), Pranci¨kus Gricius (Leedu). Amatöörid: Silver Lätt (Eesti), Gunars Grundmanis (Läti) ja Henri Salminen (Soome).

Tulemused

Vesteldes võistlejatega selgus, et Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse radadel asuv täispikkusega (18 korvi) discgolfirada on parim Eestis ning võrreldav Euroopa parimate radadega. Valgehobusemäe discgolfirada on avatud kuni talveperioodini kõigile selle ala huvilistele, keskusest võimalik rentida ka kettaid.

Pildid võistlusest

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäel tulemas suur rahvusvaheline discgolfi võistlus
Prodiscus Estonian Open 2014.
05-06 juuli 2014, Valgehobusemäe, Mägede küla, Albu vald, Järva MK, Eesti

Valgehobusemäe disc golfi rajal toimuvad 5-6 juuli 2014 rahvusvaheline PDGA  (Professional Disc Golf Association)
Euro Tour B - kategooria osavõistlus.
Euro Tour on euroopa disc golfi sari mida korraldatakse 2006 aastast , kus see aasta toimub 12 etappi erinevates euroopa riikides.

Juba teist korda toimub Eestis Euro Tour-i osavõistlus, kus see aasta osaleb 90 mängijat kaheksast erinevast riigist.
Kohal on Soome ja baltikumi disc golfi mängijate paremik ( http://estonianopen.skoorin.com/players/ ).
Prodiscus Estonian Open 2014 autasustatakse mängijaid seitsmes kategoorias (avatud, naised,mehed 40,50 ja 60,juuniorid -18 ja amatöörid ).

Võistluse kestab kaks päeva, kus mängitakse ja 3x18 rajaga ringi + 9 rajaga finaal Valgehobusemäe disc golfi rajal.
Võistlus algab laupäeval ja pühapäeval algusega kell 9:00.
Pühapäevane finaal algab 15:00.
Autasustamine orienteeruvalt 17:30.
 
Lisainfo ürituse kohta www.estonianopen.skoorin.com ja võistluse tulemused reaalajas http://skoorin.com/?u=scorecard&ID=7875
Valgehobusemäe on reserveeritud võistluste ajal, kuid pealtvaatajatele on tasuta juurdepääs kogu võistluse aeg.

Reedel 4 juuli mängitakse paaris võistlust, mis on avatud kõigile discg golfi mängijatele.
Registreerimine vahemikus 15.00-18.00.

Disc golf on üks kõige kiiremini populaarsust koguv sport Eestis ja Euroopas.
Disc golf-i mängitakse spetsiaalselt selle jaoks loodud rajal, kus mängu eesmärk on läbida rada võimalikult väheste visetega.
Disc golf radu on hetkel üle Eesti kuskil 30 ja iga aasta valmib neid juurde.
Eestis on hetkel hinnanguliselt umbes 5000 harrastajat, kellest  200 käib aktiivselt võistlemas.
Ala populaarsust tõstab see, et on suurepärane ajaviide mida on odav ja lihtne alustada.

Estonian Open korraldus meeskond.

 Valgehobusemäel avati discolfi rada
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskusesse on lisandunud täiendav suvine teenus discolfi näol. Keskuse põnevatele radadele on paigaldatud 18 korviga discolfi rada. Eesmärk on pakkuda suvisel ajal nii algajaile kui selle alaga tõsiselt tegelevatele inimestele põnevaid elamusi.
Juba käesoleval suvel korraldatakse nendel radadel suured võistlused:

4-6. juulil 2014.Prodiscus Estonian Open, mis on euroopa karikasarja üks osavõistlustest.

Mõlemale võistlusele tuleb mängijaid Eestist, Soomest, Venemaalt, Rootsist, Leedust, Norrast jne.

Rajad on avatud kõigile huvilistele !
Rajapilet 2¤/in - pileti saab osta keskusest.
Keskusest võimalik rentida ka kettaid. Ketaste laenutus keskusest :
3ks tunniks 3 ¤. Komplektis on 3 ketast, kaugmaaketas ning putter ehk lähimaaketas ja keskmaaketas.

KESKUS AVATUD T-P 10.00-19.00
Info: +3725214270

Kalju Kertsmik
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäe liikumissarja III etapp 15.juunil kell 12.00
Valgehobusemäe liikumissarja III etapp toimub 15. juunil algusega kell 12.00. Seekordne etapp viib matkajad jalgratastel 32 km retkele marsruudil Valgehobusemägi-Jäneda-Aegviidu-Valgehobusemägi. Sõidetakse Kõrvemaa kaunil maastikul metsateedel. Rattaid võimalik laenutada keskusest. Pärast kosutavat matka pakutakse kõigile osalejaile maitsvat suppi ja Valgehobusemäe metsiku roosi teed!
Ilmajaam on lubanud meie ürituse päevaks sooja ehk teisisõnu tule Sinugi sel päeval liikuma meie radadele ja tee endale rõõmu!
Kokku on meie sarjas kuus liikumispäeva ning liikumissarja viimane üritus on 28. septembril, kui toimub arvult juba 21. Albu Sügisjooks ja Terviseliikumispäev.

Kohtumiseni 15. juunil kell 12.00 Valgehobusemäel!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht


 Valgehobusemäel puhas joogivesi
Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskuse joogivesi ei vastanud varasemalt nõuetele, kuna kasutati Tallinna Tehnika Ülikooli kinnistul asuvat puurkaevu ning puudus oma puurkaev. Vees oli ülemäära palju rauda ja väävelvesinikku (mädamuna lõhn). Terviseamet andis loa tervisele ohutu, kuid nõuetele mitte vastava vee kasutamiseks kuni 2013. aasta lõpuni. Luba enam edasi ei pikendatud ning seetõttu oli hädavajalik uue puurkaev-pumpla ehitamine koos puhastusseadmetega, vastasel korral oleks tulnud hakata vett transportima mujalt või keskuse uksed sulgeda.
Mai lõpus said ehitustööd lõplikult valmis ning tööd ehitajalt vastu võetud. Suuremas osas valmisid ehitustööd siiski juba eelmise aasta lõpuks, et oleks võimalik keskust puhta veega varustada, kevadeks jäi objekti korrastamine ja haljastustööd.
Ehitajaks oli OÜ SV Torutööd ning omanikujärelevalvet teostas OÜ Vetepere. Kogu projekti maksumus oli 81 467,65 eurot, millest SA KIKi toetus oli 64 351,34 eurot ja valla omaosalus 17 116,31 eurot.

Taemar Pai
Abivallavanem

 Valgehobusemäel uued teenused ja tulemas Eesti suurim discgolfi võistlus
Mai lõpul valmis Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse staadionil jalgpalliväljak ja 18 korviga discgolfi rada. Jalgpalliväljaku väravate ehitamist toetas Terasman OÜ ning discgolfi korvide ostmist ja raja ehitamist toetas Kallisaba Puhkemaja. Vastavalt klientide soovidele on lisandunud ka täiendavad ja paremad majutuskohad. 2014 suvised laagrid ja seminarid saavad meie keskuses nautida järgmisi teenuseid: discgolfi raja kasutamist, jalgpalli ja võrkpalli mängimist, jalgratastega sõitmist ja kepikõndi Kõrvemaa kaunil maastikul, ujumist, jalgrataste renti, telkimise võimalusi, suurepäraseid seminari ruume, lastele mängimisvõimalusi nii sees kui väljas, sauna ja pesuruumide kasutamist, maitsvaid toiduelamusi.

Kaalukaim suvine üritus on Eesti suurim discgolfi võistlus Prodiscus Estonian Open 2014 toimub sel aastal 5-6.juulil Järvamaal Valgehobusemäe rajal. Estonian Open toimub Euro Touri etapina teist aastat järjest ja  rahvusvaheline vastukaja eelmise aasta võistlusele oli positiivne ning selle märgiks anti Eestile uuesti õigus olla Euroopa suurima võistlussarja etapi korraldajaks.
Võistlusele on oodata suurt osa Euroopa paremikku ja kõiki Eesti parimaid mängijaid. Mulluse võistluse finaalgrupis olid lisaks võitnud eksmaailmameistrist ameeriklasele Avery Jenkinsile neli Soome sportlast ja Eesti parimana oli Tommy Markus 16. kohal. Arvestades discgolfi tormilist arengut Eestis usuvad korraldajad, et hoolimata kohale tulevatest Skandinaavia staaridest paraneb parima eestlase koht märgatavalt.
2013a liidergrupi lõpuringi video:https://www.youtube.com/watch?v=je4ZUf0IojQ
Võistluse koduleht: http://estonianopen.skoorin.com/

7.06 peetakse Valgehobusemäel ka PDGA C kategooria võistlus Skoorin.com Estonian Open preliminary, kus saab esimest korda proovida suurvõistluste rada ja on registreerunud 72 osavõtjat. Lisaks eestlastest mängjatele tulevad rada proovima ka Soome ja Venemaa discgolfarid. Info ja ajakava leab siit http://skoorin.com/forum/viewtopic.php?pid=240#p240


Võistluste lisainfo:
Rasmus Sepp (#49264)
email: rasmussepp@hotmail.com
phone: +372 5170773

Tule ja naudi Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse suviseid võimalusi ning Sa ei kahetse!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem,
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht


 Valgehobusemäel avati discgolfi rada
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusesse on lisandunud täiendav suvine teenus discgolfi näol. Keskuse põnevatele radadele on paigaldatud 18 korviga discgolfi rada. Tegemist on Kallisaba Puhkemaja ja Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse koostööprojektiga, mille eesmärk on pakkuda suvisel ajal nii algajaile kui selle alaga tõsiselt tegelevatele inimestele põnevaid elamusi.

Juba käesoleval suvel korraldatakse nendel radadel suured võistlused:
7. juunil 2014 Skoorin.com Estonian Open Preliminary.
4-6. juulil 2014 Prodiscus Estonian Open, mis on Euroopa karikasarja üks osavõistlustest.

Mõlemale võistlusele tuleb mängijaid Eestist, Soomest, Venemaalt, Rootsist, Leedust, Norrast ja mujalt.

Rajad on avatud kõigile huvilistele!

Rajapilet 2¤ neile, kes oma ketastega - Pileti saab osta keskusest ja sms teel.
Keskusest võimalik rentida ka kettaid. Rajapilet koos ketaste laenutusega keskusest :
kuni 5 tunniks 3 ¤. Komplektis on 3 ketast, kaugmaa, keskmaa ning putter ehk lähimaa ketas.
KESKUS AVATUD T-P 10.00-19.00
Info: 5214270

Rajakaart


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäe liikumissarja II etapp 25. mail kell 12.00
Valgehobusemäe liikumissarja II etapp toimub 25. mail algusega kell 12.00. Seekordne etapp viib matkajad jalgratastel 28 km retkele marsruudil Valgehobusemägi-Tarvasjõgi-Vetla-Lehtmetsa-Valgehobusemägi. Rattaid võimalik laenutada keskusest. Pärast kosutavat matka pakutakse kõigile osalejaile maitsvat suppi ja Valgehobusemäe metsiku roosi teed!

Ilmajaam on lubanud meie ürituse päevaks sooja ehk teisisõnu tule Sinugi sel päeval liikuma meie radadele ja tee endale rõõmu!

Kokku on meie sarjas kuus liikumispäeva ning liikumissarja viimane üritus on 28. septembril, kui toimub arvult juba 21. Albu Sügisjooks ja Terviseliikumispäev.

Kohtumiseni 25. mail kell 12.00 Valgehobusemäel!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Erakordselt töine talgupäev 3.mail
Pikkade traditsioonidega talgupäevad Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuses jätkusid ka sel aastal ning sedakorda toimus talgupäev 3. mail.

Talgupäev oli "Teeme Ära" talgukevade programmis.
Külm ilm ei heidutanud talgulisi ning tõsisel tööpäeval sai tehtud hulk vajalikke töid, nagu:
- küttepuude saagimine ja lõhkumine
- suusa- ja matkaradade ning lumelauanõlva puhastamine talvisest prügist
- murdunud puude koristamine radadelt
- lõkkeplatside korrastamine ja nende juurde istepinkide valmistamine

Tänan kõiki talgulisi, kes ei pidanud paljuks osa võtta meie talgupäevast: Maiu Mäe, Rein Voog, Maie Saavan, Leili Kadak, Eha Arb, Margus Allak, Andre Allak, Peeter Taalkis, Kersti Kertsmik!

Veelkord sai kinnitust tõsiasi, et koos tõsiselt tööd tehes saab ära tehtud palju vajalikke töid.


Kalju Kertsmik
talgujuht

 Valgehobusemäe liikumissari avatakse 20.aprillil kell 12.00
Aprilli kolmas nädal on Eestis traditsiooniliselt pühendatud südametervisele ning seda tähistatakse Eestis alates 1993. aastast ehk tänavu juba 22. korda.

Valgehobusemäe südamenädala üritus „Liikumiskilomeeter Sinu terviseks ehk terves kehas terve vaim“ algab 20. aprillil algusega kell 12.00. Liikumispäeva raames matkatakse Valgehobusemäe kaunil maastikul ning läbitakse matkates 8 km. Soovitame mõnusa matka tarvis kaasa võtta kõnnikepid ning kellel neid pole, saab neid laenutada keskusest.

Pärast kosutavat matka pakutakse kõigile osalejaile tasuta maitsvat suppi ja Valgehobusemäe metsiku roosi teed!
Ilmajaam on lubanud meie ürituse päevaks kuni 19 kraadi sooja ehk teisisõnu tule Sinagi sel päeval liikuma Valgehobusemäe radadele ja tee oma südamele rõõmu!

Valgehobusemäe avaüritus 20. aprillil on ühtlasi meie liikumissarja esimene üritus. Kokku on sarjas kuus liikumispäeva ning liikumissarja viimane üritus on 28. septembril, kui toimub arvult juba 21. Albu Sügisjooks ja Terviseliikumispäev.

Kohtumiseni 20. aprillil kell 12.00 Valgehobusemäel!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Liikumisaasta üritused Valgehobusemäel

 14. Albu Suusasõit Jaak Mae karikatele läks korda
Pühapäeval, 9. märtsil toimunud 14. Albu Suusasõit Jaak Mae karikatele viidi läbi edukalt, vaatamata sellele, et FIS võistluse stardi hetkel oli sooja õues +6 C. Sportlased kiitsid kunstlumest valmistatud võistlusradasid, milles klassikajälg pidas vastu võistluspäeva lõpuni. Korraldajatena olime sunnitud võistluspäeva tooma 23.märtsilt kaks nädalat varasemaks ja seda just soojade kevadilmade tõttu. Sel aastal õigustas kunstlume tootmine vägagi, sest tänu sellele on sel aastal saanud ära pidada keskuses kõik suuremad talvised võistlused. Lisaks võistlustele, on sel talvel meie kunstlumega kaetud suusarada olnud hea treeningukoht ka Ambla Spordiklubi suusatajatele, kus treenivad ka meie valla lapsed. Lisaks meie enda valla lumelauakool ja tuhanded talispordisõbrad lähedalt ja kaugelt, kes kasutasid ära kõiki selle lühikese talve võimalusi meie keskuses. Tänu kunstlumele oli talv meie keskuses oluliselt pikem, kui mujal. Ära olime sunnitud jätma ainult 40 km Salomoni Suusamaratoni, mis oli planeeritud 15. märtsile.
Korraldajad olid Jaak Mae võistluseks ette valmistanud 1,25 km raja lastele ja 1,5 km raja FIS võistluse sportlastele. Lapsi oli stardis ligi 85 ning tore tõdeda, et lastele ja nende vanematele on Jaak Mae võistlusest osa saamine prestii¸i küsimus . Albu valla parimana saavutas Pilleriin Kirsipuu 6 koha.
Naised võistlesid 1,5 km võistlusrajal. Naiste ülipõneva võistluse 6 km võistlusrajal võitis Kati Tammjärv ajaga 20.31.2 ning edestas 0,8 sekundiga Piret Pormeistrit, kes jäi teiseks. Kolmanda koha saavutas Tatjana Mannima, kes kaotas võitjale 21,1 sekundit. Naisi oli stardis 8.
Mehed läbisid 10,6 km ning parim oli siin ajaga 30.37 Raido Ränkel, kes edestas teiseks jäänud Alvar Johannes Alevit 26 sekundiga. Kolmanda koha saavutas Timo Simonlatser, kes kaotas võitjale 34,1 sekundit. Kokku oli stardis 21 meest.
Võistluse juhatajana tahaksin tänada võistluspäeva kõiki abilisi: Raivo ja Ülle Pellja, Ahti Randmere, Ivo Tuherm Merike Nuiamäe, Ene Ott, Kersti Kertsmik, Irina Poddubnaja, Merike Kernu, Ivi Madison, Maarja Liiv, Anneli Piik, Jana Matvejeva, Ahto ja Madis Matvejev, Valjo Stamm, Margus Vellama. Kokku aitasid võistluspäeva ladusale korraldusele kaasa ligi 30 inimest! Suurimad tänud ka Jaak Maele, kes oli meile võistluspäeval hea nõuandja ja abiline.

Suurimad tänud kõigile toetajaile, kelle abiga õnnestus võistlus kenasti korraldada!
Kohtumiseni 15. Albu Suusasõidul Jaak Mae karikatele 2015 aastal!

TulemusedKalju Kertsmik
võistluse juhataja

 Jaak Mae võistlus ja Talvefestival toodud 7.-9. märtsile
Seoses soojade ilmade saabumisega on Valgehobusemäe Talvefestival ja 14. Albu Suusasõit Jaak Mae karikatele toodud kaks nädalat varasemaks ehk 7.-9. märtsile. Talvefestival avatakse keskuses 7. märtsil kell 19.00. Laupäeval, 8. märtsil on Valgehobusemäe keskuses Suusabuss ning kõigil huvilistel on võimalus siis mängida ja võistelda suuskadel. Festivali viimasel päeval 9. märtsil toimub traditsiooniline lumelauavõistlus „Valgehobusemäe Rodeo“ ja rahvusvaheline Albu Suusasõit Jaak Mae karikatele, mis ka Eesti Suusatuuri viimane etapp.


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 14. ALBU SUUSASÕIT JAAK MAE KARIKATELE TOIMUB 9.MÄRTSIL
Seoses soojade ilmadega on ALBU SUUSASÕIT JAAK MAE KARIKATELE TOODUD 2 NÄDALAT VARASEMALE AJALE EHK 9. MÄRTSILE!

Seega traditsiooniline Albu Suusasõit Jaak Mae karikatele toimub sel aastal Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses 9. märtsil. Võistlus on taas FIS-i kalendris. Samas toimub ka II Eesti Suusatuuri V etapp, mis on tuuri viimane võistluspäev. Võistluspäeva esimesed stardid teevad lapsed. Kuna looduslikku lund sel aastal napib, siis võistlevad nii lapsed kui tippsuusatajad kunstlumega kaetud võistlusradadel. Võisteldakse klassikalises tehnikas.

Juhendid

Rajakaart


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht


 Albu lahtised meistrivõistlused 2014
MURDMAASUUSATAMISE VÕISTLUSE JUHEND.

AEG JA KOHT: Võistlus toimub 01.03.2014 Valgehobusemäe suusaradadel vaba sõidutehnikaga ühisstardist. Stardigrupid selguvad kohapeal.

Sõidetakse 1,5 km kunstlumega kaetud ringil,
AEG
10.30 Tillusõit pikkus 600m
11.00 TP 600 m-3km
11.30 MN 3km-4,5 km

Võistlusest osavõtuks registreerimine kuni 01.03.2014 e-post merike@albu.ee, tel. 53472004

KOHAPEAL REGISTREERIMINE KELL 9.00- 11.30

Distantsid ja võistlusklassid, kus peetakse eraldi arvestust:
Tillusõit: 2008 ja nooremad - 600m
TP 2006 -2007 600m
TP 2004-2005 1200 m (2x600)
TP 2002 -2003 1800 m (3x600)
TP 2000-2001 2x 1,5km
MN 1998-1990 2 xˇ1, 5km
Mehed – 3 x 1,5 km
Naised - 2 x 1, 5 km
M 40+ 2 x 1.5 km
N 35+ 2 x 1,5 km


Vastavalt lume- ja ilmastikuoludele võivad korraldajad muuta võistlusrada.

MAJANDAMINE: Stardimaks noortele 1 EUR.-; täiskasvanutele 2 EUR. Tasumine numbrite kättesaamisel või SK Vargamäe a/a 221014945338. Tillusõit on tasuta.

Valgehobusemäe keskuse teenuste (saun, pesemine, kohvik jm) kasutamine vastavalt hinnakirjale.

AUTASUSTAMINE : 1. koht karikas, 2. ja 3. koht medal. Autasustamine toimub kohe peale viimase võistleja fini¨eerimist

 JÄRVAMAA MV SUUSATAMISES
PÜHAPÄEVAL 23. VEEBRUARIL KELL 11.00 VALGEHOBUSEMÄE SUUSAKESKUSES VABATEHNIKAS ÜHISSTARDIGA MADISEPÄEVA SUUSASÕIT
JÄRVAMAA MV SUUSATAMISES ( N; M; N 35+; M 40; M 50+)
AMBLA SK SUUSATAMISE SV 3.etapp

VANUSEGRUPID, DISTANTSID:
NOORED(s.1996 ja hiljem)T 5,4 km P 5,4 km
NAISED (s.1995-1980) 5,4 km MV
MEHED(s.1995-1975) 7,2 km MV
N 35+ (s.1979 ja varem) 5,4 km MV
M 40 (s.1974 -1965) 7,2 km MV
M 50+ (s.1964 ja varem) 5,4 km MV

Sõit toimub 1,8 km ringil. Vastavalt lumeoludele võivad distantsid muutuda. SV arvestuses tavalised vanusegrupid, distantsid selguvad kohapeal.

Autasustamine:
Iga grupi 3 paremat + eriauhinnad
Järvamaa MV 3 paremat medali ja diplomiga

Osavõtt TASUTA. Kõikidele osalejate tee ja soe supp kohapeal!

Saunad ja pesuruumid tasulised.

Eelregistreerimine: reimo.kaasiku@gmail.com või võistluspaigas võistluspäeva hommikul 10.15-10.45


 Valgehobusemäel head lumeolud
Seisuga 11. veebruar on meie keskuses väga head lumeolud. Sula ei ole kunstlumele liiga teinud. Kunstlumega on kaetud 1,8 km suusarada, kus saab sõita uisku ja klassikat. Heas korras ka lauamägi ja lumerõngarada. Keskuse kõik teenused avatud igal päeval kell 10.00 kuni 20.00.
Kunstlumega on reeglina nii, et meie keskuses on ta vastu pidanud kuni maikuuni. Siit järeldus - tule naudi talverõõme ka sulailmaga!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 VALEGOBUSEMÄE KESKUS ON TALVEKS VALMIS
Alates 18. jaanuarist saab Valgehobusemäe keskuses suusatada, lumelauaga ja lumerõngaga sõita ning rentida keskusest talvespordivarustust. Kuna looduslikku lund on vähe, siis toodame me suusaradadele ja mäele iga päev lund juurde. Kunstlumega on kaetud 1 km suusarada, kus sees ka klassikajälg. Avatud on lumelauamägi koos tõstukiga, lumerõngarada ning laste kelgumägi. Keskuse 3 ja 5 km radadel saab hetkel sõita uisku vanema suusaga, sest looduslikku lund napib. Keskuse hoones saab ka suuski määrida!
Keskus avatud iga päev 10.00-20.00. Keskuses avatud kohvik, saunad, suusavarustuse rent ja pallimerega laste mängutuba.
Ootame kõiki talvespordisõpru nautima hilinenud talve meie suurepärases kauni loodusega keskuses!

Info +3725214270
Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäel alustati kunstlume tootmist
Pühapäeval 12. jaanuaril kell 16.15 alustasime kunstlume tootmist Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses. Looduslikku lund on keskuse radadel ainult 2-3 cm. Külma on sel talvel kaua oodatud ning lumekahurite käivitamisel oli külma -4,5 C. Pikemad ilmaprognoosid lubavad miinuskraade vähemalt nädalaks ajaks. Parim ilm kunstlume toomiseks on -12 kuni -15 C, siis on lume tootmine kõige efektiivsem. Kui kõik läheb prognoosi kohaselt, siis suudame järgmiseks nädalavahetuseks valmis teha ca 1-1,2 km suusaraja ja katta lumelauanõlva koos tõstuki aluse kunstlumega. Loodetavasti saame 18. jaanuaril avada meie keskuse külastajatele täies mahus. Seda hetke on paljud meie külastajad kaua oodanud.

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhekeskuse projektijuht

 8. veebruaril toimub Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuses ETV-Swedbank noorte suusasarja III etapp
Võisteldakse sprindis, klaasikalises tehnikas ning võistlusdistantsid on 650 m, 900 m ja 1500 m. Loodetavasti
algav külmaperiood lubab meil tootma hakata ka kunstlund, et katta kogu võistlusrada kunstlumega.

Vt ka http://www.suusaliit.ee/noortesari

 Kaitseliidu Meistrivõistlustel osaleb 1. veebruaril Valgehobusemäel 300 kaitseliitlast!
Laupäeval, 1. veebruaril kell 10.40 avatakse Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuses Kaitseliidu Meistrivõistlused murdmaasuusatamises. Kaitseliidu Meistrivõistluste eesmärk on populariseerida suusasporti kaitseväelaste, ametnike, kaitseliitlaste hulgas ja eriorganisatsioonides. Võisteldakse seitsmes vanuseklassis ning distantside pikkused on 1,25-7,5 km. Kuna looduslikku lund on vähe, siis toimuvad võistlused eranditult kunstlumega kaetud suusaradadel Kaitseliitlased sõidavad nii klassikalises tehnikas kui vabas stiilis. Lisaks individuaalparemusjärjestusele selgitatakse välja ka 3 parimat Kaitseliidu malevat.
Esimene start antakse 11.00. Võistluste pidulik lõpetamine ja autasustamine 15.20 keskuse hoone II korrusel.

Seoses Kaitseliidu Meistrivõistlustega on Valgehobusemäe keskuse töö osaliselt ümber korraldatud ning muudatused on järgmised:

-keskuse suusarajad (3 ja 5 km) avatud osaliselt ning sinna peale saab suusasilla juurest. Alates 15.20 on avatud taas kõik rajalõigud külastajatele.
-keskuse kohvik on avatud alates 10.00 nii kaitseliitlastele kui tavakülastajatele
-lumerõngarada, laste kelgumägi, lumelauanõlv ning tõstuk on avatud kõigile huvilistele alates 10.00
-keskusest saab rentida varustust ja määrida suuski
-I korrusel avatud laste mängutuba

Valgehobusemäe suusakeskus vabandab mõningaste ebamugavuste pärast, kuid teeb kõik
võimaliku, et külastajate päev nõlvadel ja suusaradadel oleks mõnus.

Täiendav info: 5214270

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäe talv 2014

 Albus alustas tööd lumelauakool
10. septembril kogunesid lumelaudurid taas Albus võimlasse ning alustasid üldfüüsilise ettevalmistusega, et heas vormis olla detsembris saabuvaks lumehooajaks. Sisetingimustes saab treenida vastupidavust, koordinatsiooni, kiirust, jõudu ning painduvust. Trennid toimuvad kaks korda nädalas, teisipäev ja neljapäev algusega kell 16.00.

Tänavu on lumelauatrenni võimalik võtta juurde mõned uued kasvandikud vanuses 6-18 eluaastat. Trenni on oodatud need, kes on valmis trotsima pimedat ja külma talveaega lõbusalt looduse rüpes laual liueldes. Lapse soovi korral lumelauatrennidega liituda tuleb lapsevanemal ühendust võtta treeneriga.

Lumelauatrennide korralduse ja finantseerimise tagab suures osas Albu vald kattes 80% treeningute korraldamise kuludest. Lapsevanemate õlul on ca 20%, mis teeb lapse kohta 25 ¤ kuus. Trenni maksumus sisaldab transporti mäele, lumelauavarustust, Albu spordisaali ja Valgehobusemäe laskumisnõlva kasutamist, samuti treeneri töötasu ning transporti. Oma lumelauavarustuse olemasolul on treeningutasu 19 ¤ kuus.
Sügiskuudel, kui treeningud toimuvad Albu spordisaalis, on kuni lume tulekuni kuutasu kõigile 13.60 eurot/kuus.

Lumelauatrenni 5. hooaeg tõotab tulla tubli järg eelmistele. Noorematega õpime korralikult sõitma ja vanematega treenime võistlustel toimetulemiseks, kuna huvi ja võimalused võistelda on kasvanud. Trenni poisid on möödunud hooaegadel näidanud väga häid tulemusi Eestis ja Lätis peetud mõõduvõttudel, vaatamata sellele, et võistlemine ja kõrged kohad pole treenides selgeks sihiks seatud olnud.

Lisainfot trennidega seonduva kohta saab treeneriga kontakteerudes.

Karel Kangro
lumelauakooli treener
Tel: 52 55 666
E-mail: karel@lumelauakool.ee
www.lumelauakool.ee

 Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskus võõrustas 31.augustil maailmameistrivõistlusi
31. augustil toimusid Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses rattaorienteerumise juunioride ja täiskasvanute maailmameistrivõistlused, kus osales 260 sportlast 26 riigist. Kõige kaugemad külalised olid Austraaliast, Jaapanist ja Ameerika Ühendriikidest.
Rattaorienteerumise maailmameistrivõistluste avastart oli 26. augustil Rakveres, kus toimus ka pidulik avatseremoonia ja rongkäik.

31. augustil Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses läbiti tavarada, mis kulges Kõrvemaa maastikul. Stardid algasid kell 9:00 Mägede järve ääres. Pealtvaatajatel oli võimalik Valgehobusemäel jälgida GPSi abil võistlejate liikumist rajal.

Meeste võistlustrassi pikkuseks kujunes 34 kilomeetrit, naistel ja meesjuunioridel 25 kilomeetrit ning naisjuunioridel 21 kilomeetrit.

Eraldi start anti ka harrastajatele, keda oli võistlemas ligi 70.

Maailmameistrivõistlusi korraldas Rakvere orienteerumisklubi koos Eesti Orienteerumisliiduga. Albu valla ülesanne oli tagada võistluskeskuse valmisolek võistluste läbiviimiseks ning korraldada eelnevalt staadioni ja radade niitmine. Lisaks pani Albu vald välja oma sümboolikaga meened kõigi vanuserühmade kuuele parimale võistlejale.

Tulemused:
Meesjuuniorid:
1. Cedric Beill Prantsusmaa
2. Tomas Stanek T¨ehhi
3. Vojtech Ludvik T¨ehhi
Parima eestlana saavuta Kristjan Linnus 11 koha.

Mehed:
1. Krystof Bogar Czech T¨ehhi (pildil)
2. Samuli Saarela Soome
3. Anton Foliforov Venemaa
Parima eestlasena saavutas Tõnis Erm 6.koha

Naisjuuniorid:
1. Svetlana Poverina Venemaa
2. Ruska Saarela Soome
3. Katerina Novakova Czech T¨ehhi
Parima eestlasena saavutas Daisy Kudre 11 koha

Naised:
1. Marika Hara Soome
2. Susanna Laurila Soome
3. Cecilia Thomasson Rootsi
Parima eestlasena saavutas Ingrit Kala 28 koht.

Tänan Albu valla poolt kõiki Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse töötajaid ja Albu valla toiduaida töötajaid, kes andsid parima maailmameistrivõistluste edukaks läbiviimiseks meie keskuses!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Albu sügisjooks 29. septembril

 Eesti mehed võitsid rattaorienteerumise maailmameistrivõistlustel kulla ja hõbeda
Fotol paremal Tõnis Erm, vasakul Lauri Malsroos. Autor Harry Veide


Rattaorienteeruja Tõnis Erm võitis täna Tapal toimunud rattaorienteerumise maailmameistrivõistluste sprindietapi ajaga 19:24. Teisele kohale platseerus Lauri Malsroos ajaga 19:45.

„Siin oli nii keeruline ebatasane heinamaa, kus rajad jooksid iga mõnekümne meetri tagant paremale ja vasakule. Väga hullult ka raputas, ma ei suutnud kohati kaarti lugeda. See tähendas omakorda, et ma sõitsin mingid lõigud kiiresti, siis seisin, et kaart ära lugeda ja sõitsin edasi. Ma praktiliselt ei tee kunagi nii,“ rääkis värske maailmameister Tõnis Erm, kes tunnistas, et tänane kuldmedal oli tema eesmärk.

Lauri Malsroos ütles, et esimesel võistlusdistantsi poolel tal vigu täielikult vältida ei õnnestunud, kuid teine pool läks veatult.

Kolmandale kohale platseerus Krystof Bogar (CZE) ajaga 20:17, neljandale Ruslan Gritsan (RUS) ajaga 20:20.

Viienda koha omanik on Hans Jorgen Kvale (NOR) ajaga 20:26 ning kuuendale kohale tuli Anton Foliforov ajaga (RUS) ajaga 20:40

Naiste sprindivõistluse võitis rootslanna Cecilia Thomasson ajaga 20:32 ning teisele kohale platseerus soomlanna Eva-Liisa Hakala ajaga 20:42. Kolmandale kohale tuli venelanna Tatiana Repina ajaga 20:58.

Naiste juunioride klassi võitjaks osutus Henna Saarinen (FIN) ajaga 19 minutit ja 44 sekundit. Tema järel oli venelanna Svetlana Poverina ajaga 19 minutit ja 51 sekundit. Kolmandale kohale tuli Veronika Kubinova (CZE) ajaga 20 minutit ja 31 sekundit. Meeste juunioride klassis võitis sprindi Cedric Beill (FRA) ajaga 17 minutit ja 38 sekundit.


Kokku läks täna starti 248 sportlast - 92 meest, 61 naist, juunioride klassis 63 meest ja 33 naist.


Homme võisteldakse Mõedakul lühirajal. 30. augustil leiavad Rakveres aset teatevõistlused ning MMile pannakse punkt 31. augustil Valgehobusemäel, kus võisteldakse tavarajal.

Maailmameistrivõistluseid korraldab Rakvere Orienteerumisklubi koos Eesti Orienteerumisliiduga.

Lisainfo: Tiina Kaukvere

Telefon: 53482329

 Liikumissarja V etapp 25. augustil kell 12.00
Pühapäeval, 25. augustil algusega kell 12.00 toimub liikumissarja „Tee oma südamele rõõmu“ V etapp. Seekordne etapp viib matkajad Valgehobusemäe keskusest mööda Kõrvemaa ühendatud rada Jäneda Linnamäele ja tagasi Valgehobusemäele. Külastame ka Jäneda allikaid. Matk toimub ratastel ning orienteeruv pikkus 25 km. Rattaid võimalik laenutada keskusest. Matkajuht Küllike Veede.
Ülevallalise liikumissarja eesmärk on kutsuda inimesi puhkepäevadel Valgehobusemäe liikumisradadele. Kokku on sarjal 6 etappi ning viimane etapp on 29. septembril, kui toimub traditsiooniline Albu Sügisjooks ja Terviseliikumispäev!

Kõikidel etappidel osalenud saavad viimasel etapil sportliku kingituse. Viimasel etapil loositakse kõigil etappidel osalenud inimeste vahel välja PULSIKELL!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Rattaorienteerumise maailmameistrivõistluste täpne ajakava
26. kuni 31. augustini toimuvad Eestis rattaorienteerumise juunioride ja täiskasvanute maailmameistrivõistlused, kuhu on tänaseks registreerinud sportlasi 26 riigist. Kõige kaugemalt tullakse kohale Austraaliast, Jaapanist ja Ameerika Ühendriikidest.

Rattaorienteerumise maailmameistrivõistlused saavad avapaugu 26. augustil Rakveres, kus toimub pidulik avatseremoonia ja rongkäik.

31. augustil tuleb läbida tavarada, mis kulgeb Kõrvemaa maastikul. Stardid algavad kell 9:00 Valgehobusemäe puhkekeskuse juures. Pealtvaatajatel on võimalik Valgehobusemäel jälgida GPSi abil võistlejate liikumist rajal.

Meeste võistlustrassi pikkus on linnulennult umbes 33 kilomeetrit, naistel ja meesjuunioridel 25 kilomeetrit ning naisjuunioridel 21 kilomeetrit. Tegelik distants kujuneb 25 kuni 30 protsenti pikemaks.

Ootame kõiki huvilisi võistlusi jälgima ja Eesti koondisele kaasa elama. 30. augustil saavad harrastajad võistelda sprindidistantsil ka ise. Start antakse kell 15 Rakveres Palermo terviseradadel. Start harrastajate tavarajale antakse 31. augustil kell 14 Valgehobusemäe puhkekeskuses.
Maailmameistrivõistluseid korraldab Rakvere orienteerumisklubi koos Eesti Orienteerumisliiduga.

Rattaorienteerumise maailmameistrivõistluste ajakava 2013:
- 26.08 kell 19:00 – maailmameistrivõistluste avamistseremoonia Rakvere keskväljakul
- 27.08 kell 11:00 – sprindivõistluste start Tapa Gümnaasiumi juures
- 27.08 kell kell 18:00 – auhinnatseremoonia Rakveres Art Cafe hoovis
- 28.08 kell 11:00 – lühiraja start Mõedaku spordikeskuses
- 28.08 kell 18:00 – auhinnatseremoonia Rakveres Art Cafe hoovis
- 30.08 kell 11:00 – teatevõistluste start Rakvere spordikeskuse kõrval
- 30.08 kell 15:00 – harrastajate sprindivõistluste start Rakveres Palermo terviseradadel
- 30.08 kell 18:00 – auhinnatseremoonia Rakveres Art Cafe hoovis
- 31.08 kell 9:00 – tavaraja start Valgehobusemäe puhkekeskuses
- 31.08 kell 14:00 – harrastajate tavaraja start Valgehobusemäe puhkekeskuses
- 31.08 kell 19:00 – auhinnatseremoonia ja bankett Rakveres Kuursaalis
Täpsem informatsioon: http://www.orienteerumine.ee/mtbo2013/

Tiina Kaukvere

 Valgehobusemäe võõrustab 31. augustil maailmameistrivõistlusi
31. augustil saab Valgehobusemäe puhkekeskusest rattaorienteerumise maailmameistrivõistluste võistluskeskus. Täiskasvanute ja juunioride rattaorienteerumise MM-võistlustel osaleb üle 300 sportlase 26 erinevast riigist. Võistlused saavad avapaugu 27. augustil Tapal, kus selgitatakse maailmameistreid sprindis. Sprindile järgneval päeval, 28. augustil antakse Mõedaku spordibaasi suusastaadionil start lühirajal võistlejatele. Reedel, 30. augustil stardivad Rakveres teatemeeskonnad.
Viimane võistluspäev on 31. augustil, mil tuleb läbida tavarada, mis kulgeb Kõrvemaa maastikul. Seega pannakse tähtsatele võistlustele punkt just Valgehobusemäel. Meeste võistlustrassi pikkus on linnulennult umbes 33 kilomeetrit, naistel ja meesjuunioridel 25 kilomeetrit ning naisjuunioridel 21 kilomeetrit. Tegelik distants kujuneb 25 kuni 30 protsenti pikemaks.
«MMi tavaraja Valgehobusemäe-Nelijärve maastiku puhul on tegemist tõelise Põhja-Eesti pärliga, mille vaheldurikkus paneb sportlaste füüsilised võimed proovile,» rääkis maailmameistrivõistluste radade ja kaartide eest vastutav Kuno Rooba. Ta lisas, et Kõrvemaa loodus on nii mitmekesine, et välisvõistlejad on varem peale Aegviidu ja Jäneda maastikel sõitu väljendanud suurt segadust, et mis tüübiline see tavaraja maastik ikkagi on. 
«Tavarajal võidavad need sportlased, kes hoiavad võistluse vältel pea külmana ja suudavad ka viimast korda Valgehobusemäge vallutades rattalt maha tulemata sõita,» kinnitas Rooba.  
Kõiki pealtvaatajaid ootame Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusesse Eesti koondisele kaasa elama ja ka ise orienteeruma. Nimelt on MMiga samaaegselt kõigil orienteerumissõpradel võimalik osaleda ka avatud võistlusel. 30. augustil on huvilistele avatud sprindirada Rakveres, 31.augustil tavarada Valgehobusemäe ja Nelijärve maastikel. 
Maailmameistrivõistluseid korraldab Rakvere orienteerumisklubi koos Eesti Orienteerumisliiduga. Tiitlivõistluste peakorraldajaks on Joonas Oja, radade ja kaartide eest vastutab Kuno Rooba ning täpse ajavõtu eest Tarmo Klaar. Kaasa aitab üle saja vabatahtliku.

Lisainfo IOF veebilehel

Tiina Kaukvere

 Liikumissarja IV etapp 14. juulil kell 12.00
Pühapäeval, 14. juulil algusega kell 12.00 toimub liikumissarja „Tee oma südamele rõõmu“ IV etapp. Seekordne etapp viib matkajad Valgehobusemäe ümbruses asuvatele Kalevipoja künnivagudele. Matkajuht Küllike Veede. Matka kestvus ca 1 tund.
Ülevallalise liikumissarja eesmärk on kutsuda inimesi puhkepäevadel Valgehobusemäe liikumisradadele. Kokku on sarjal 6 etappi ning viimane etapp on 29. septembril, kui toimub traditsiooniline Albu Sügisjooks ja Terviseliikumispäev!
Kõikidel etappidel osalenud saavad viimasel etapil sportliku kingituse. Viimasel etapil loositakse kõigil etappidel osalenud inimeste vahel välja PULSIKELL!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht


 Liikumissarja III etapp 16. juunil kell 12.00
Pühapäeval, 16. juunil algusega kell 12.00 toimub liikumissarja „Tee oma südamele rõõmu“ III etapp. Seekordne etapp viib matkajad Valgehobusemäe keskuse juurest Kakerdaja järveni ning sealt Mõnuvere küla kaudu tagasi keskusesse. Matkajuht Küllike Veede. Matka pikkus ca 20 km. Matkalistel võimalik ratast laenutada keskusest, kuid selleks on vaja teha eelbroneering.

Ülevallalise liikumissarja eesmärk on kutsuda inimesi puhkepäevadel Valgehobusemäe liikumisradadele. Kokku on sarjal 6 etappi ning viimane etapp on 29. septembril, mil toimub traditsiooniline Albu Sügisjooks ja Terviseliikumispäev.

Kõigil etappidel osalenud saavad viimasel etapil sportliku kingituse. Viimasel etapil loositakse kõigil etappidel osalenud inimeste vahel välja PULSIKELL!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Liikumissarja II etapp 26.mail kell 12.00
Pühapäeval, 26. mail algusega kell 12.00 toimub liikumissarja „Tee oma südamele rõõmu“ II etapp. Seekordne etapp viib matkajad Valgehobusemäe keskuse juurest Rehessaare suurkivi juurde. Matkajuht on Küllike Veede ning matka kestvus ca 2,5 tundi. Ülevallalise liikumissarja eesmärk on kutsuda inimesi puhkepäevadel Valgehobusemäe liikumisradadele. Kokku on sarjal 6 etappi ning viimane etapp on 29. septembril, kui toimub traditsiooniline Albu Sügisjooks ja Terviseliikumispäev.

Kõikidel etappidel osalenud saavad viimasel etapil sportliku kingituse. Viimasel etapil loositakse kõigil etappidel osalenud inimeste vahel välja PULSIKELL.

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Talgupäeval osales 22 talgulist
Kevadiselt soe 4. mai meelitas Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusesse traditsioonilisele talgutööde päevale 22 vabatahtlikku. Oleme korraldanud talguid Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses kümmekond aastat. Viimased paar aastat on meie talgupäev olnud Teeme Ära talgukevade programmis.

Käesoleva aasta talgukevad lükati käima Eesti Vabaõhumuuseumi Kuie koolimajas 6. märtsil, kus anti häid soovitusi talgupäeva korraldamiseks. Mitmed tunnid tööd meie keskuses ning tehtud said järgmised tööd:
- ehitati kiik keskuse järve äärde
- paigaldati Kõrvemaa suusa- ja matkaradadele uued viidad
- puhastati suusa- ja matkarajad ning lumelauanõlv talvisest prügist
- paigaldati ujumissild järvele
- korrastati keskuse külastushoone ümbrus
- lõhuti talveks küttepuid

Tänud Teile talgulised: Merike Nuiamäe, Elle Mae, Maiu Mäe, Kaupo Mäe, Eha Arb, Leili Kadak, Peeter Taalkis, Margus Allak, Tiiu Kiilmann, Anneli Piik, Kevin Lepik, Kersti Kertsmik, Marko Stamm, Valjo Stamm, Kairi Jalakas, Aiki Jalakas, Markus Ubaleht, Mark Ubaleht, Erich Axel Ubaleht, Maikel Homin, Deivi Abel.


Kalju Kertsmik
Talgujuht

 Algas 6-etapiline liikumissari `Tee oma südamele rõõmu!`
21. aprillil algab kevadest sügiseni kestev ülevallaline liikumissari, mille eesmärk on kutsuda inimesi puhkepäevadel Valgehobusemäe liikumisradadele. Esimene sarja üritus toimubki aprillis. Kavas on iga kuu ühel puhkepäeval üks liikumisüritus ja seda kuni septembrini välja. Viimane etapp on 29. septembril, kui toimub traditsiooniline Albu Sügisjooks ja Terviseliikumispäev. Kokku seega 6 etappi.

Kõikidel etappidel osalenud saavad viimasel etapil sportliku kingituse. Viimasel etapil loositakse kõigil etappidel osalenud inimeste vahel välja PULSIKELL.

Kõigile osalejaile tasuta supp, Valgehobusemäe metsiku roosi tee ja kuumaks köetud saun!

Info: 5214270 , www.valgehobuse.ee
Kontaktisik: Kalju Kertsmik

 Valgehobusemäe Suusasprindi võitsid Raido Ränkel ja Tatjana Mannima
6. aprillil toimunud Valgehobusemäe Suusasprindist võttis osa 12 meest ja 4 naist. Ideaaloludes korraldatud suusavõistlus pakkus põnevust nii sportlastele kui pealtvaatajaile. Sprindivõistluse distants kulges 1,1 km kunstlumega kaetud rajal. Rada algas suusastaadionilt ning läks otse üles vaatetorni juurde ning sealt vasakule laskumisega suusastaadionile. Rada nõudis sportlastelt head tehnilist taipu ja oskusi.

Meeste võistluse võitis Raido Ränkel, kes edestas teiseks jäänud Timo Simonlatserit 3 sekundiga. Kolmandaks tuli Kein Einaste, kes kaotas teiseks jäänud võistlejale napilt 0,8 sekundiga.

Naiste sprindi võitis ülekaalukalt Tatjana Mannima, kes edestas teiseks jäänud Epp Paalbergi 24 sekundiga. Kolmanda koha saavutus Amanda Kaijanen.

Suusasprindi võistlusega tõmmati joon alla Valgehobusemäe keskuse 2012/2013 aasta talveprogrammile. Kokku külastas meie keskust sel talvel 31 245 külastajat!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskus

Naiste võistluse tulemused

Meeste võistluse tulemused


 Valgehobusemäe Sprint toimub 6. aprillil
Sprindi võistlusjuhend

 Valgehobusemäe Talvefestival õnnestus tänu 55 inimese suurele tööle
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses 15. märtsist kuni 17. märtsini toimunud Talvefestival on ajalooks saanud, millest said emotsioone mitu tuhat inimest, kellel oli võimalus osaleda kas sportlasena või pealtvaatajana erinevatel üritustel.

Et meie kultuuri- ja spordipidu õnnestus, tuleb tänada eelkõike kümneid abilisi, kes andsid oma panuse festivali õnnestumisele: Merike Nuiamäe, Ene Ott, Malle Lomp, Irina Poddubnaja, Egle Tiitsmaa, Merike Kernu, Raivo Pellja, Erki Pellja, Ivo Tuherm, Kuldar Tammik, Taemar Pai, Maiu Mäe, Ene Niinsalu, Valdu Konrad, Indrek Tommula, Lauri Naarits, Marko Tammik, Kersti Kertsmik, Aune Suve, Jaanus Kütt, Kadri-Ann Kertsmik, Martin Muiste, Kätlin Taalkis, Kasper Kiilmann, Taavi Tihane, Tanel Liiva, Teho Liiva, Marge Mikson, Jüri Simson, Leho Neemsalu, Ainar Pomerants, Toomas Arula, Margus Vellama, Madis Matvejev, Paavo Teder, Ahto Matvejev, Jana Matvejeva, Ahti Randmere, Ivi Madison, Maarja Liiv, Vahur Lundve, Kaupo Mäe, Tiiu Kiilmann, Märt Liivak, Sirje Nurmik, Doona Dravant, Terje Maasik, Siiri Kraak, Aili Romanov, Tiina Kask, Martin Niinsalu, Ester Kivi, Jaak Parker, Külli Taalkis.

Festivali üritused meeldetuletamiseks ja ajalukku jäädvustamiseks:
15. märts – festivali avamine Valgehobusemäe külastuskeskuse hoone II korrusel. Avamisel esinesid Piip ja Tuut Talvekontserdiga, mida nautisid kümned inimesed. Eriliselt meeldis avamine paljudele väikelastele. Kontsert lõppes ilutulestikuga keskuse parklas.
16. märts – Salomoni Suusamaraton (pildil), millest võttis osa 500 suusatajat, kellest üle 340 sõitis 38 km ja 160 võistles 21 km distantsil. Lapsi osales 350 m ja 650 m pikkustel suusaradadel 35. Samal päeval toimus ka lumelauapargis lumelaua võistlus Valgehobusemäe Rodeo, mis oli ühtlasi ka Eesti juunioride meistrivõistluste kolmas etapp. Siin osales 38 võistlejat.
17. märts – 13. Albu Suusasõit Jaak Mae karikatele, mis tõi kohale nimekaid suusatajaid 7 riigist. FIS võistlusel osales 39 meessuusatajat ja 8 naissuusatajat. Ühtlasi oli see võistlus ka Eesti Suusatuuri III etapp. Laste võistlusel osales 72 sportlast. Samal päeval peeti maha ka endiste suusakuulsuste ja harrastajate omavaheline võistlus, kes võistlesid 5 km distantsil. Kokku osales siin 8 julget meest.
16. - 17. märts – keskuse hoones oli avatud Eestis esimene Suusarestoran, kus oli võimalik süüa Andrus Veerpalu, Jaak Mae, Kristina Smigun-Vähi, Raul Olle, Peeter Kümmeli ja Kalju Kertsmiku lemmiktoite. Siin ka arvud söödud koguste kohta: Jaak Mae metsseapraadi telliti 90 korral, Andrus Veerpalu kana-klimbisuppi 70 korral , Kristiina Smiguni paneeritud kanafileed 65 korral, Peeter Kümmeli külma heeringakastet 60 korral, Raul Olle kohupiimakooki rosinate ja õuntega 90 tk ja Kalju Kertsmiku rabarberikooki 160 tk. Lisaks muidugi 520 suppi, mille söid ära suusamaratonist osavõtjad.

Tänan kõiki koostööpartnereid ja toetajad abi ja toetuse eest, milleta on võimatu läbi viia nii suurejoonelist festivali programmi!

Kohtumiseni järgmisel Valgehobusemäe Talvefestivalil ja 14. Albu Suusasõidul Jaak Mae karikatele 2014. aastal!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem

 13. Albu Suusasõidu Jaak Mae karikatele võitsid Peeter Kümmel ja Laura Rohtla
Pühapäeval, 17. märtsil Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses toimunud 13. Albu Suusasõidu Jaak Mae karikatele võitis meeste 10 km klassikasõidu Peeter Kümmel (pildil), kes edastas teiseks jäänud Duzan Koziseki T¨ehhist 11,1 sekundiga. Kolmas oli Ari Luusua Soomest. Võistlus oli ühtlasi ka Eesti Suusatuuri III etapp.
Kokku oli mehi FIS võistlusel stardis 39.

Naisi oli stardis 8 ning nendel tuli läbida 5 km. Kiireim oli Laura Rohtla, kes edestas teiseks jäänud Heidi Rajut 6,5 sekundiga. Kolmandaks tuli Kati Tammjärv.

Lapsi osales võistlusel 72 ning nende arv jäi väiksemaks seetõttu, et samal ajal olid ka Eesti noorte meistrivõistlused suusatamises.

Siin juures tahaks tänada kõiki 70 abilist selle suure töö ja panuse eest, mida nad andsid Valgehobusemäe II Talvefestivali ettevalmistamisel ja läbiviimisel!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem

 Valgehobusemäe Talvefestivali Suusarestoran 16.-17.märtsil avatud 11.00-16.00

 Amuuri tiiger saabus Valgehobusemäele
Koostöös Eesti Loodusmuuseumiga saabus Valgehobusemäe suusa-ja puhekeskusesse Amuuri tiiger. Tiigri topis on paigutatud keskuse hoone II korrusele. Loodetavasti pakub tiiger lisaemotsioone eelseisval nädalavahetusel kõigile Valgehobusemäe Talvefestivali külalistele.

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Jaak Mae karikavõistluste juhendid
Jaak Mae karikavõistluste juhendid

 13. Albu Suusasõit Jaak Mae karikatele toimub 17. märtsil
Valgehobusemäe Talvefestivali viimasel päeval 17. märtsil toimub traditsiooniline Albu Suusasõit Jaak Mae karikatele, mis seekord arvult juba kolmeteistkümnes ja taas FIS kalendris. Seekordne võistlus kuulub ka Eesti Suusatuuri kavasse ning on selle tuuri III etapp. Eesti Suusatuuri korraldab Peeter Kümmel ning see on neljaetapiline võistlus, millest võtavad osa parimad suusatajad Norrast, Soomest, Rootsist , Venemaalt ja Eestist.

Võistluspäeva avavad laste stardid. Pärast laste võistlust suusatavad võidu endised suusakuulsused versus harrastajad, kes läbivad 2x2,5 km.

Võistluspäeval on avatud Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuses Suusarestoran, kus saab süüa Eesti parimate suusatajate lemmiktoite. Näiteks Jaak Mae lemmiktoit on metsseapraad pastaga. Lisaks Jaagu toidule on võimalik pealtvaatajatel nautida Andrus Veerpalu, Raul Olle ja Peeter Kümmeli lemmiktoite, mille on valmistanud Albu Toiduaida parimad kokad!

Tule koos perega kaasa elama Albu Suusasõidule Jaak Mae karikatele!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Albu valla lahtised meistrivõistlused suusatamises 23. veebruaril kell 11.00
Võistluse juhend

 Piip ja Tuut avavad talvefestivali 15. märtsil kell 19.00

 Vastlapäeval Veerpalu klassikatunnid algajatele
Jaanuari alguses toimunud Veerpalu/Mae klassikatunnid olid väga populaarsed ning tulles vastu soovijate nõudmisele, korraldame taas klassikatunde.

Vastlapäeval, 12. veebruaril toimuvad taas huvilistele Veerpalu klassikatunnid murdmaasuusatamises algajatele.
Tundide algusajad on järgmised: 11.00, 13.00 ja 15.00.
Tunni hind 5 eurot, mille saab tasuda keskuse kassasse.
Registreerimine info@valgehobuse.ee.
Ühte gruppi võtame maksimaalselt 10 õpilast. Registreeri kohe, sest kes ees, see mees!


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Kaitseliidu meistrivõistlused 2. veebruaril
Laupäeval, 2.veebruaril kell 10.40 avatakse Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses Kaitseliidu Meistrivõistlused murdmaasuusatamises. Kaitseliidu Meistrivõistluste eesmärk on populariseerida suusasporti kaitseväelaste, ametnike, kaitseliitlaste hulgas ja eriorganisatsioonides. Võisteldakse seitsmes vanuseklassis ning distantside pikkused on 1-10 km. Kaitseliitlased sõidavad nii klassikalises tehnikas kui vabas stiilis. Lisaks individuaalparemusjärjestusele selgitatakse välja ka 3 parimat Kaitseliidu malevat.
Esimene start antakse 11.00. Võistluste pidulik lõpetamine ja autasustamine 15.00 keskuse hoone II korrusel.

Seoses Kaitseliidu Meistrivõistlustega on Valgehobusemäe keskuse töö osaliselt ümber korraldatud ning muudatused on järgmised:

-keskuse suusarajad(3 ja 5 km) avatakse külastajale alates kell 15.00
-keskuse suusasilla juurest on võimalik harrastussuusatajal sõita Kõrvemaale ja tagasi ainult mööda parempoolset suusajälge sõites.
-keskuse kohvik on avatud osaliselt ka keskuse külastajatele
-lumerõngarada, uisuväljak ja lumelauanõlv ning tõstuk on avatud kõigile huvilistele


Valgehobusemäe suusakeskus vabandab mõningaste ebamugavuste pärast, kuid teeb kõik võimaliku, et külastajate päev nõlvadel ja suusaradadel oleks mõnus.

Täiendav info: 5214270

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäe talvefestival 15.-17. märtsil

 20. jaanuaril Valgehobusemäe Lumepäev
Pühapäeval, 20. jaanuaril algusega kell 12.00 toimub meie keskuses Lumepäev, kuhu oodatud kõik talvespordi sõbrad koos peredega!

Kell 12.00 toimuvad lastele ja noortele suusastaadionil suusatamise vigursõidud. Kõigile osalejaile nägusad diplomid.
Kell 13.00 laste kelgumäel pikima kelgusõidu võistlus. Kõigile osalejatele ¨okolaad ning parimatele suur ¨okolaad!
Kell 13.00 antakse suusasilla juurest start 3 km suuskadel retromatkale. Retromatkale on hea tulla vanade suuskadega ning riietuses, mis oli sportimisel kasutusel mõned aastakümned tagasi(kampsun, soojad paksud dressipüksid, karvamüts jne.). Matk toimub metsas ja väljaspool suusarada. Kõigile osalejaile nägus diplom! Matkal osalejaile pärast matka TASUTA SAUN!

Kohtumiseni Valgehobusemäe Lumepäeval 20. jaanuaril!


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 25. jaanuaril Eesti Meistrivõistlused murdmaasuusatamises
Distantsid: 10 (N) ja 15 (M) km vabatehnikas.

Täpsem info Eesti Suusaliidu veebilehelt

 Valmis Valgehobusemäe seiklusradade projekt
2012. aasta jaanuaris esitas Vallavalitsus LEADER kohalikule tegevusgrupile Järvamaa Arengu Partnerid (JAP) taotluse, et projekteerida ümber Valgehobusemäe seiklusrajad. Seiklusradade all on mõeldud tõstukeid, laskumisnõlvasid, lumerõnga- ja suusarada ning nendega seotud kommunikatsioone, nagu valgustus, elektritoide lumekahuritele ja tõstukitele ning kunstlume tootmiseks vajalik veetoru. Peamiseks ajendiks, miks taoline ettevõtmine sai ette võetud on asjaolu, et tänaseks kolm hooaega kasutuses olnud nõlvad ja rajad on välja toonud mitmeid kitsaskohti, mis vajaksid lahendamist. Puudub tõstuk lumetuubiga sõitjatele. Olemasolev laskumisnõlva tõstuk on aeglane ja ei suuda teenindada kliente piisavalt kiiresti – tekivad järjekorrad. Lisaks on laskumisnõlv kitsaks jäänud – kõik külastajad ei mahu nõlvale ära ning tekivad ohtlikud kokkupõrke olukorrad. Eelnimetatud kitsaskohtade lahendamiseks oligi vaja koostada ehitusprojekt, mis annaks tervikliku lahenduse lumepargi laskumisnõlvadele, tuubirajale, mäetõstukitele ning nendega külgnevatele murdmaasuusaradadele.
Projekt otsustati rahastada ning 2012.a. sügisel sõlmitigi leping OÜ-ga KAMP Arhitektid ehitusprojekti koostamiseks. Alustati projekteerimistöödega, mille käigus toimus mitmed arutelud, kust võtsid lisaks valla esindajatele ja projekteerijatele osa ka Jaak Mae ja Karel Kangro Suusaliidust. Projekt esitati vallavalitsusele projekteerija poolt tähtaegselt.
Esialgu tuleb kõik tööd tasuda valla eelarvest, kuid peale lõpparuande kinnitamist makstakse toetuse osa PRIA poolt välja. Lõpparuanne esitatakse PRIA-le 2012.aasta jaanuaris. Kogu projekti maksumuseks kujunes 13 236 eurot, millest toetuse osa on 9900 eurot ning omaosalus 3336 eurot.


Taemar Pai
Albu abivallavanem

 Veerpalu/Mae talvine suusakool ootab huvilisi!
2.-3.jaanuarini toimub Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuses Veerpalu/Mae klassikatunnid suusaspordi huvilistele.

Tippspordi lõpetanud endised suusakuulsused õpetavad huvilistele klassikalist suusatehnikat.

Veerpalu klassikatunnid toimuvad 2. ja 3. jaanuaril ning algus mõlemal päeval kell 12.00 ja 14.00.

Mae klassikatunnid toimuvad 2. jaanuaril kell 12.00.

Ühte gruppi võetakse kuni 10 huvilist. Grupi vanuseline koosseis kuni 12 aastat ning 13 aastat ja vanemad.

Registreerimine info@valgehobuse.ee ning regamisega on juba alustatud. Kes ees, see mees! Ühe klassikatunni hind 5 eurot ning tasuda saab keskuse kassasse.


Albu Vallavalitsus
info: 5214270

 Valgehobusemäe talv 2012-2013

 Metsamoor avab kalendritalve Valgehobusemäel 22. detsembril
Korralik talveilm on kestnud juba ligi kolm nädalat. Kalendritalv Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses avatakse 22. detsembril algusega kell 12.00.

Selle aasta talve avaüritust aitab vallal korraldada Metsamoor. Esmalt kavas külastuskeskuse II korruse saalis loeng: “Talvevalgus – väekad taimed stressi vastu“ . Valguskiir talvises külmas. Rahustavad stressimaandajad loodusest. Talveaja külmarohud. Immuunsüsteemi tugevdajad ja turgutajad. Mida patta, mida vanni, mida nahale ja mida kõhtu panna. Stressimaanduskiirabi taimemaailmast.
Pärast loengut taimeteede maitsmine ja loodustoodete müük.

Talve avaüritus kõigile osalejaile tasuta! Kohtumiseni talvises Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuses!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäe mäetõstuk avatud!
Alates 7. detsembri õhtust avatud Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse lumelauamägi koos tõstukiga. Avatud ka lumerõngarada.
Sel nädalal jätkame kunstlume tootmist mäele, suusasillale, lumerõngarajale ja murdmaaradade lõikudele staadioni läheduses.
8.-9. detsembri nädalavahetus tõi keskusesse ca 1500 inimest, kes nautisid nii suusatamist, mäeteenuseid kui ka lumerõngarada ning maitsvaid sööke-jooke kohvikus.
Loodetavasti saame lumepargi avada 15. detsembriks, kui ilmataat annab külma kunstlume tootmiseks.

Mäetõstuk avatud E-R 15.00-20.00 ja L-P 10.00-20.00.
Keskus avatud iga päev 10.00-20.00

Tule naudi talverõõme meie keskuses!


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem

 Valgehobusemäe keskus avatud 1.detsembrist kõigil päevadel
Seoses talveperioodi algusega 1. detsembrist on meie keskus avatud kõigil nädalapäevadel 10.00-20.00. Täna õhtul 30. novembril sõidab rajatraktor esimest korda keskuse rajad läbi ning 1. detsembri varahommikul veelkord. Võimalusel tehakse sisse klassikajälg.
1. detsembrist taas avatud keskuse kohvik, saunad, suusavarustuse rent, laste kelgumägi, keskuse murdmaasuusarajad. Lumelauamäele toodetakse hetkel kunstlund ning tõstuk avatakse järgmisel nädalal, kui kunstlumi toodetud. Küll saab nädalavahetusel proovida lumelauaga sõitu ilma tõstukita.
Kõrvemaa suusaradade hooldusest anname jooksvalt teada.

Tule eeloleval nädalavahetusel perega Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskusesse ning naudi mõnusat talve meie keskuses!
Ilusat ja lumist talve kõigile!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Talvised lõõgastuspaketid peredele ja ettevõtetele
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus pakub lõõgastuspakette peredele ja ettevõtetele.


 Kõrvemaa vallavanemad arutavad ühiste suusa-ja matkaradade hooldust
Neljapäeval, 8. novembril saavad Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses kokku nelja Kõrvemaa valla: Tapa, Anija, Aegviidu ja Albu vallavanemad, et arutada ühiselt eeloleval talvel suusaradade hooldust Valgehobusemäelt Jänedani ja Aegviiduni.
Kokku kuulub ühise hoolduse alla ca 48 km avatud suusaradu, mida kasutavad talvel kümned tuhanded suusasõbrad. Ühendatud suusaradu on ühiselt hooldatud juba 5 aastat ning senine praktika on näidanud, et see on väga tänuväärne töö valdade poolt. On ju need Põhja-Eesti ühed intensiivsema kasutusega suusarajad, mis asuvad Kõrvemaa kaunil maastikul.
Senini on toiminud kokkulepe, et suvisel perioodil niidetakse radu kaks korda hooaja jooksul ning talvel kehtib põhimõte, et nädalavahetusel on kõik ühendatud rajad hooldatud ja sõidetavad. Radu hooldab kaks rajatraktorit.


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem

 19. Albu Sügisjooksu ja 8.Terviseliikumispäeva nautis paarsada huvilist
Sügiseselt vahelduv ilm meelitas pühapäeval 30. septembril Valgehobusemäele hulgaliselt sportlasi ja kepikõnnihuvilisi lähedalt ja kaugelt, kes soovisid osa saada traditsioonilisest Albu Sügisjooksust ja Terviseliikumispäevast. Kaugemad kepikõnnihuvilised olid Võrumaalt Lasva Kepikõnni Seltsingust, kusjuures samal ajal viibis Lasval ringreisil Albu Rahvateatri trupp. Igatahes huvitav kultuuri ja spordi vahetus!

Päev algas seminariga keskuse hoones, kus saalitäis rahvast kuulas loengut paljajalu jooksmisest ja erinevate jooksujalatsite valikust. Pärast seminari oli võimalik huvilistel terve pika päeva jooksul teha jalatesti Jooksueksperdi abil ning seda võimalust kasutasid paljud.

Päeva jooksuprogrammi alustasid kuni 6 aastased lapsed, kellel oli võimalus joosta 300 m ning fini¨is ootas kõiki lapsi Summi diplomi ja ¨okolaadiga.

Terve päev oli lastevanematel võimalus kasutada lastehoiu teenust, mis oli väga populaarne.

Edasi algasid juba aja peale jooksudistantsid. 7-9 aastased lapsed jooksid 500 m. Tüdrukutest võitis siin Karoliina Tõnisson Ambla vallast. Parima Albu valla tüdrukuna oli Õnnela Rodendau neljas. Poistest võitis Varmo Ivask Ambla vallast ning Albu valla parimatena oli Jaan Kirsipuu teine ja Mehis Udam kolmas.

10-12 aastased lapsed jooksid 1000 m ning siin oli tüdrukutest parim Kaidy Kaasiku Ambla vallast. Albu valla parimana oli Anni Jalakas neljas. Poistest võitis Johannes Laur Türilt.

16 km parim oli Urmas Põldre. Albu valla parimana oli Ilmar Udam kolmas. Naistest võitis selle distantsi Külli Pirksaar.

8 km distanstil oli kõige rohkem osalejaid, kokku 36 võistlejat. Põhiklassi parim meestest oli siin Olavi Allase. Albu valla parim oli Aivar Jalakas seitsmes. Naistest oli parim Margit Mälter ning Albu valla parimana oli Aiki Jalakas viies. Naiste 45+ parim oli Jana Matvejeva ning meeste 45+ parim oli Toomas Aan. Albu valla parimana oli siin Ahto Matvejev teine.

Tänan kõiki Albu valla inimesi, kes olid abiks võistluspäeva ettevalmistamisel ja läbiviimisel: Merike Nuiamäe, Ene Ott, Malle Lomp, Ivi Madison, Irina Poddubnaja, Kersti Kertsmik, Egle Tiitsmaa, Kaarel-Kasper Kõrge, Maikel Homin, Teho Liiva ja Ivi Kütismaa.

Kohtumiseni 20. Albu Sügisjooksul ja 9. Terviseliikumispäeval 29. septembril 2013 aastal!


Tulemused

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem

 Eestimaa puhtad kopsud ootavad! Tere tulemast Valgehobusemäele!
Kui Paide on Eestimaa süda, siis siin asuvad tema puhtad kopsud.

Suusa- ja puhkekeskus pole vaid talisportlaste pärusmaa. Siin saab nautida Kõrvemaa imepärast loodust ja maastikku ka sügisel!

Alanud sügisel kutsume
- jooksma
- matkama
- jalgrattaga sõitma
- orienteeruma
- kepikõnnile ja
- maastikumängudele
meie hooldatud liikumisradadel. Lisaks keskuse 3 ja 5 kilomeetri pikkustele radadele on meil ühendatud rajad Jäneda (10 km) ja Aegviiduga (14 km). Siin algab ja lõpeb 50 km jalgrattarada Kakerdaja rabasse. Siit kulgeb läbi Eesti pikim matkatee.

Meie giidid kutsuvad matkama Mägede mõhnastikul (1,5 h), vallutama Rehesaare rändrahnu (ca 2,5 h), avastama kohalikke legendipaiku (1-2h).

Valgehobusemäe vaatetorn on õige koht, et üle saada oma kõrgusekartusest, püüda binoklisse Tallinna kõrgemad ehitised ja puhata silmi männilatvade rohelusel.

Keskuse ümbrus on täis mõnusaid piknikukohti.

Siinsed metsad pakuvad leidmisrõõmu pohla-, puraviku-, kukeseene- ja riisikasõpradele.

Keskus on avatud iga päev 10.00-18.00. Tule meile
- sauna
- sööma
- rattaid rentima
- ööbima
- sügispäevi pidama

Valgehobusemäe tee meie juurde on nüüd palju laiem, kindlam ja siledam!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem

 RMK matkatee “Piirist piirini“ läbib ka Albu valda
15. juulil valmis kogu Eestit läbiv matkatee, mille pikkus on 370 km ning kulgeb Oandult Iklasse.
RMK matkatee on esimene tervet Eestit läbiv matkarada. 370 km pikkune teekond saab alguse Põhja-Eestist Lahemaa rahvuspargist, kulgeb läbi paksude Kõrvemaa metsade ja Euroopa ühe võimsaima soomaastiku – Soomaa rahvuspargi. Seejärel viib matkatee läbi Pärnumaa metsade, kuni jõuab vongeldes mereäärsetesse rannaküladesse ja Liivi lahe kaunitele randadele. RMK matkatee läbib 6 maakonda, 2 rahvusparki ning 9 kaitseala ja lõpeb Eesti-Läti piiripunktis Iklas. Rada on tähistatud kilomeetripostide ja suunavate siltidega, mis aitavad hästi rajal püsida. Rajaäärsed infotahvlid pajatavad metsamajandusest ja –pärandist, kultuurist ning puhkamisest.
Järva maakonnas läbib matkatee Albu valda ning olulised punktid, mis meie valda jäävad on Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskus, Noku talu, Kakerdaja raba ja Napu lõkkekoht.
Matkatee kaarte on võimalik saada ka Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskusest. Nagu on näidanud 3 nädalat, mil matkatee avatud, on huvi väga suur. Esialgsed trükitud kaardid said otsa ning nüüd varustas RMK meid juba uute kaartidega.
On kolm head põhjust RMK matkateel matkamiseks.
1.    Kui te olete suur matkaja, siis tasub minna seetõttu, et nüüd on teil võimalus läbida Eesti pikim ja täiesti uus matkatee.
2.    Kui te pole suur matkaja, siis tasub minna seetõttu, et teil on kõik avastamisrõõmud alles ees.
3.    Kui te pole ei see ega teine, on teil siiski suurepärane võimalus avastada enda jaoks metsa eripalgelisus.

Täpsem info: www.rmk.ee

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem

 30. septembril Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuses 19. Albu Sügisjooks ja 8. Terviseliikumisüritus
KAVAS:

9.30-10.45 Võistlejate ja osalejate registreerimine

10.30 – 11.30 Seminar keskuse hoones jooksujalatsite valikust ning paljajalu jooksmisest (Tarmo Torim Jooksueksperdist)

11.30 – 12.00 Laste stardid
kuni 6 aastased 300 m
7-9 aastased 500 m
10-12 aastased 1000 m

12.00 – 12.15 Ühised soojendusharjutused kõigile osalejaile enne starti

12.15 Start 16 km maastikujooksule

12.30 Start 8 km maastikujooksule ning kepikõnni huvilistele

14.00 Autasustamine

KÕIGILE TEADMISEKS!

-Albu valla maskott SUMMI saadab rajale kõik osalejad
-keskuse hoones väikelaste hoiu võimalus
-võimalik teha Jooksueksperdi abil jalatesti
-lastele põnevad maastikumängud
-osalejad saavad nägusa diplomi
-kõigi osalejate vahel loositakse välja sportlikud auhinnad
-täiskasvanutel osavõtumaks 3 eurot
-keskuse hoones avatud saunad ja du¨iruumid ning kohvik koos maitsva supiga
-võimalik teha eelnev registreerimine ning saata albu.vald@albu.ee

Auhinnad paneb välja AT Sport ja Salomon

Info: 5214270

TULE JA TEE KOOS PEREGA NAUDITAV SPORTLIK JA TERVISTAV PÄEV VALGEHOBUSEMÄEL!

 Swedbank Perespordisarja Rattamaratoni võitis Erki Pütsep
Laupäeval, 30. juunil Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuses toimunud Swedbank Perespordisarja Rattamaratonil osales kõikidel distantsidel kokku üle 300 ratturi.

48 km rattamaratoni Kõrvemaa metsades võitis Erki Pütsep, Sander Maasingu ja Caspar Austa ees. Kokku lõpetas 48 km distantsi 132 võistlejat. Albu valla parim oli sellel distantsil Janno Rodendau, kes oli 39-s.

24 km sõidu võitis Margus Sirvel. Selle distantsi lõpetas 105 võistlejat. Albu valla parim siin oli Siim Part, kes lõpetas võistluse 22-na.

Pered võistlesid 3 km distantsil. Lastele oli maha märgitud 400 m ja 700 m võistlusmaa.

Tulemused Sportinfo veebilehel

Perespordisarja viimane osavõistlus jooks viiakse läbi 19. augustil Nõmme Spordikeskuses.

Kalju Kertsmik
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Sajad pered vallutavad ratastega Valgehobusemäe
30. juunil toimub Valgehobusemäel juba neljandat korda Swedbanki Perespordisarja rattamaraton, mis pakub nii peredele kui sportlastele võimalust ühiselt vabas õhus sportida.

"Populaarne üritus meelitab kohale sadu rattaspordisõpru nii Eestist kui naaberriikidest. Tervisesportlaste kõrval asuvad maratonidistantsil rajale ka Eesti parimad maastikuratturid, nende seas Samsung Estonian Cup valitsev liider Caspar Austa“, rääkis Swedbanki riskijuht ja rattaspordisõber Rait Pallo.

Võistlussarja korraldaja Allar Levandi sõnul on Swedbanki Perespordisarja näol tegemist spordiüritusega, mis loob tingimused ja võimalused sportimiseks koos lähedastega. „Eestlased on suur rahvaspordirahvas ja on üsna tavapärane, et paljud harrastajad treenivad ja spordivad pere arvelt – meie eesmärk on pakkuda võimalust liikumiseks koos perega, et tunda rõõmu koos veedetud ajast ja ühisest sportlikust pingutusest“, sõnas Levandi. Korraldajate kinnitusel on juuni viimasel nädalavahetusel perespordipäevale oodatud kõik harrastajad ja võistlussportlased, olgu siis üksi, koos pere või sõpradega.

Rait Pallo hinnangul teevad võistluse eriliseks ja sportjate jaoks mugavaks ka Valgehobusemäe ümbruse erakordne loodus ning kompaktne spordikompleks. „Rattarada on küll huvitav, kuid mitte üleliia raske. Seega sobib see ka väiksema treenitusega inimestele. Kõigile lastele pakub ilmselt rõõmu teadmine, et võistluskeskuse kõrval asuvas tiigis on vesi juba soe ja pole midagi mõnusamat kui pärast rattasõitu koos vanemataga vees möllata", rääkis ta.

Rattamaratoni programmi kuuluvad 48-kilomeetrine maraton, 24-kilomeetrine poolmaraton, peresõit 3-kilomeetrisel ringil ja lastesõidud.

Võistluse programm:
11:00 Lastesõit 300m
11:15 Peresõit 2x3km (Perede arvestusse kuulumiseks piisab 1 ringi läbimisest)
12:15 Start 48km distantsile
12:30 Start 24km distantsile (toimub ka perede arvestus)

Lapsevanemad, kes soovivad pikemaid distantse läbida, saavad oma lapsed võistluste ajaks jätta Valgehobusemäe keskuses olevasse lastehoidu, kus lastele on seltsiks Lotte.

Kõiki peresõidus osalejaid premeeritakse väikese auhinnaga ja sarja kokkuvõttes loositakse kõigi kolme osavõistluse läbijate vahel peaauhinnana välja ESTONIAN AIRi lennupiletid vabalt valitud sihtkohta.

 Registreeru Swedbank rattamaratonile
Registreeru Sportinfo veebilehel

 5. mail on Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuses traditsiooniline talgupäev
Nii nagu varasematelgi aastatel, nii ka tänavu, on taas ettevalmistamisel talgutööde päev Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses. Oleme juba aastaid teinud ühe talgupäeva kevadel ja teise sügisel ning nende talgupäevade käigus on tehtud palju heakorrastustöid, mis paistavad silma ka külastajaile, kui nad meie keskust külastavad.

Selle aasta kevadine talgupäev ühtib taas "Teeme ära" talgupäevaga, mis on 5. mail.

Talgutööde programm on järgmine:
- suusa- ja matkaradade ja lumelauanõlva puhastamine prügist, mis sinna kogunenud talvise hooaja jooksul
- küttepuude saagimine, lõhkumine ja ladumine
- suusasilla immutamine puidukaitsevahendiga
- staadionil asuvate vanade lagunenud piirdeaedade asendamine uutega ja nende immutamine puidukaitsevahendiga

Töö tegemiseks palume kaasa võtta töökindad, mootorsaag, akudrell, kirves, labidas. Talgupäev kestab 10.00-16.00 ning kui olete kaasa võtnud hea tuju ja tahtmise teha tõsine tööpäev, siis laabub kõik hästi. Keskuse poolt valmistavad kokad maitsva talgusupi, sooja joogi ja köetud saab kuum saun!

Täpsem info: 5214270

Kalju Kertsmik
Talgujuht

 3. Valgehobusemäe suusasprindi võitis Algo Kärp
Käesoleva aasta talvehooaeg lõpetati 14. aprillil Valgehobusemäe suusasprindiga. Võisteldi vabatehnikas 1,1 km pikkusel kunstlumega kaetud ringil.

Naisi julges kevadise uduvihmaga ilmaga starti tulla kaks, kellest kiireim oli Marii Raudsepp, kellele järgnes Amanda Kaijanen.

Meeste starti tuli 8 sportlast. Peeti maha nii A kui B finaal. Meeste tasavägise sprindi võitis Algo Kärp, teiseks võitles ennast Kein Einaste ja kolmanda koha saavutas Anti Saarepuu. Neljas oli Raido Ränkel. B finaali võitis Karel Tammjärv.

Pildid võistlusest

Suurimad tänud kõigile kümnetele abilistele, kes aitasid talvehooajal korraldada 11 suurüritust meie keskuses!

Järgmine suurem üritus Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuses on juba eeloleval pühapäeval 22. aprillil, mil toimub üleriigiline käimispäev.

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäe Sprint toimub 14. aprillil
Jätkuv ilus talv võimaldab 14. aprillil läbi viia Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses selle talvehooaja viimase suusavõistluse „Valgehobusemäe Suusasprint“, mille korraldavad Jaak Mae ja Albu vald. Võistlusest on lubanud osa võtta Eesti parimad suusasprinterid ja harrastussuusatajad.

Sprindivõistlus kulgeb 1,1 km kunstlumega kaetud rajal. Rada algab suusastaadionilt ning läheb otse üles vaatetorni juurde ning sealt vasakule laskumisega suusastaadionile. Rada nõuab head tehnilist taipu ja oskusi.
Suusasprindi eelsõidud algavad kell 11.00 ning finaalsõidud kell 12.15. Eraldi arvestus kuni 20 a. noortele.

Võistlusjuhend

Möödunud talvehooaeg jäi küll hilinenud lume tõttu lühikeseks, kuid kõik planeeritud suurüritused said Valgehobusemäe keskuses läbiviidud.

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
võistluse juhataja

 Üleriigiline käimispäev 22. aprillil

 Swedbank- ETV noorte suusasarja finaaletapp 31. märtsil toimub Valgehobusemäel
Lumeolud Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses võimaldavad keskuses läbi viia laupäeval, 31. märtsil Swedbank-ETV noortesarja V etapi, mis on ühtlasi ka finaaletapp.
Võisteldakse 1-10 km distantsidel ning vabatehnikas. Kokku on oodata võistlusele ligi 600 noorsuusatajat. Esimene start antakse kell 11.00
Seoses võistlusega on keskuse töökorralduses teatud muudatused:

1. Keskuse suusarajad avatakse harrastajatele alates kell 15.00
2. Lumerõngarada ja tõstuk koos lumelauanõlvaga avatakse hommikul kõigile huvilistele 10.00
3. Noorte suusasarjas osalevate suusatajate toitlustamine õues selleks ettenähtud territooriumil
4. Keskuse kohvik avatud kõigile külastajatele alates kell 10.00
5. Keskuse parklas parkimine korraldatud kõigile keskuse külastajatele.

Meeldivat talvespordipäeva kõigile!

Kalju Kertsmik,
Albu vallavanem
võistluse juhataja

 Valgehobusemäel on jätkuvalt lund!
Nii see tõesti on! Heitlik kevadilm pole õnneks keskuse suusaradadele, lumelauamäele ja tuubirajale liiga teinud. Lund jätkub veel kõikjale! Mäel kohati lume paksus 1 meeter.
Seoses kevadise koolivaheajaga on lastele hinnad kuni 50 % soodsamad. Soodushinnad kehtivad kuni 25.märtsi õhtuni. Paljud lapsed on seda võimalust ka kasutanud! Loodetavasti saab meil talverõõme nautida aprilli alguseni välja!
Keskus avatud iga päev 10.00-20.00!!

Tule Sinagi Valgehobusemäele ja naudi märtsikuu ilusat talve meie keskuses!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
keskuse projektijuht

 17. märtsil peeti Valgehobusemäel kolmandat hooaega lumelauavõistlust Valgehobusemäe Rodeo 2012.
Võistlejaid kogunes laupäeval vaatamata üsna koledale ilmale vaid mõned alla neljakümne ning võisteldi kuues erinevas võistlusklassis. Võistlusalaks oli sedakorda värske olümpiaala pargisõit. Palju head meelt tegi rohke ja tubli osavõtt võistlustest Albu valla poolt toetatava Eesti ainsa regulaarse laste lumelauatreeningrühma kõige nooremate laudurite seas, kes said nõnda uudset ja kasulikku võistluskogemust. Nii koosnesidki mudilaste ja noorte võistlusklassid peaasjalikult kohalikest ja ka Eesti mastaabis kõige noorematest lumelauasportlastest, kes pärit Lustiladuri Lumelauakoolist. Viieaastaseid osalejaid oli koguni kolm. Mudilaste klassi võitis Mehis Udam (7), Kevin Lepiku (7, mõlemad Lumelauakoolist) ja Randolf Alti (6) ees, kes pärit Paidest ja esindas Karateklubi Tähte. Mehise vend Maanus Udam oli kõige noorema (5) ja uskumatult südika võistlejana omas klassis lausa viies.


Noorte seas võttis ülekaaluka võidu Egert Piik (13), kelle sõiduoskused on käesoleva hooajaga märkimisväärselt suure arenguhüppe teinud, mille kinnituseks on ka mitmed varasemad võistluste poodiumikohad tänavu. Teiseks tuli Karl Kallas (11) ja kolmandaks Alex Kurjama (10) Kohilast. Poiste klassis läks aga võit võõrsile, selle viis koju Tanel Michelson Raplast meie oma poiste Ivar Kütismaa ja Kristofer Kallase ees. Tüdrukutest osales vaid Ingeri-Helena Kakko Lumelauakoolist ning naiste klassis oli samuti vähe ehk ainult 2 osalejat, kellest parimaks tunnistati Tiia Päkk Nõmme Lumepargist.


Meeste klassis läks 12 võistleja seas esikoht Hindrek Väravasele Tallinnast, PiuPau tiimist. Teiseks tulnud Indrek Tamm ja Oskar Matvere ei jäänud võitjast punktidega palju maha ja võistlusel säilis nii põnevus viimaste sõitudeni.


Kõik tulemused ja punktid on üleval www.valgehobuse.ee kodulehel.


Võistlust aitasid korraldada ja toetasid Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus, Albu vald, Klubi SWB, Fair Trade Eesti, spetisaalkauplus Surfhouse ning Battery.

 Koolivaheajal lastele hinnad kuni 50 % soodsamad
Jätkuvalt ilus talv ja normaalsed lumeolud võimaldavad Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusel pakkuda kevadisel koolivaheajal kõiki talviseid teenuseid.

Teenuste hinnad 19.- 25. märts keskuses lastele 30-50 % soodsamad! Soodsad hinnad kehtivad uisu, tuubi, suusavarustuse ja lumelaua laenutuse ning mäetõstuki piletitele.

Suurematel gruppidel soovitame teha eelnevalt broneering.
Täpsem info: 6661122 või www.valgehobuse.ee
Keskus koos kohvikuga avatud igal päeval 10.00-20.00. Tõstuk avatud igal päeval alates kella 13.00.

Tule kasuta suurepärast võimalust ning võta ette teekond Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusesse, et nautida kevadise koolivaheaja puhkust meie keskuses!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 17. märtsil toimub Albu vallas lumelauavõistlus Valgehobusemäe Rodeo 2012
Võistlema on oodatud kõik noored ja vanad lumelaudurid, kes lumelauapargi hüppeid ja obstaakleid kasutada oskavad.
Võistlusalaks on pargisõit ehk lumelauapargi läbimine täismahus ülevalt alla. Igal võistlejal on 3 laskumist, mille vältel oma oskusi demonstreerida.

Võistluste üldjuhend

Võistlussõitude algus on 12:00, registreerida ja soojendussõite saab teha alates 11:00
Eelregistreerimine toimub e-maili teel kuni 16. märtsini ja eelregistreerunutele on tasuta mäepilet.
Võistlustasu on 2 eurot. Registreerida saab ka võistluspäeval kohapeal, kuid siis tuleb osta mäepilet.


Eelregistreerimine toimub 12. märts - 16. märts e-maili teel karel@swb.ee


Registreerimiseks saada e-postiga järgmised andmed:
Ees- ja perekonnanimi
Täpne sünniaeg
Võistlusklass
Klubi/Tiim/Sponsorid
Telefoninumber
E-mail


Võistlust toetavad:
Albu vald, Valgehobusemäe keskus, Surhouse, Battery, Klubi SWB / Lustilauduri Lumelauakool


Kohtumiseni Valgehobusemäe Rodeol!


Info:
Karel Kangro
karel@swb.ee
52 55 666-----------------------------------
Lustilaudur / Klubi SWB
Karel Kangro
52 55 666 I karel@swb.ee
skype: karel_kangro
www.swb.ee

 Eesti suurim perespordisari stardib sel laupäeval Valgehobusemäel
Kolmest võistlusest – suusatamine, maastikurattasõit ning jooksuvõistlus koosneva Swedbanki Perespordisarja esimene osavõistlus tomub 10. märtsil Järvamaal Valgehobusemäel. Suusarajale lähevad teiste seas ka endised tippsportlased Allar Levandi ning Jaak Mae.

Võistlussarja korraldaja Peeter Dedovi sõnul on Swedbanki Perespordisarja näol tegemist peredele suunatud spordiüritusega, mis loob tingimused ja võimalused sportimisharrastuseks koos lähedastega. „Eestlased on suur rahvaspordirahvas ja on üsna tavapärane, et paljud harrastajad treenivad ja spordivad pere arvelt – meie eesmärk on pakkuda võimalust liikumiseks koos perega, et jagada oma lähedastega tervislikke eluviise ja tunda rõõmu ühisest sportlikust pingutusest,“ sõnas sarja korraldaja Peeter Dedov. Korraldajate kinnitusel on nädalavahetusel perespordipäevale oodatud kõik harrastajad ja võistlussportlased, olgu siis üksi, koos pere või koos sõpradega.

Suusavõistluse programmi kuulub 38 km maraton, 21 km poolmaraton, peresõit 3 km ringil ja lastesõidud. „Kõik aktiivsed harrastussportlased, kes pikale distantsile võidu kihutama lähevad, saavad enda füüsilist vormi võrrelda Jaak Mae minekuga, kes lubas 38 km võistlusdistantsil pisut üle keskmise pingutada,“ sõnas Dedov. Endine kahevõistleja Allar Levandi stardib 21 km pikkusele distantsile. Mõlemad legendaarsed Eesti suusamehed on kindlasti rajal ka peresõidus.

Võistluse programm:
11:00 Lastesõit 300m
11:15 Peresõit 2x3km (Perearvestusse kuulumiseks piisab 1 ringi läbimisest)
12:15 Start 38km distantsile
12:30 Start 21km distantsile (toimub ka perearvestus)

Lapsevanemad, kes soovivad pikemaid distantse läbida, saavad oma lapsed võistluste ajaks jätta Valgehobusemäe keskuses olevasse lastehoidu, kus lastele on seltsiks Lotte koos mitme üllatuskülalisega. Pärast võistlust astub Jäneda Külalistemaja juures asuvas Musta Täku Tallis üles Koit Toome.

SALOMONi poolt on laupäeval väike auhind kõigile persõidus osalenud suusatajatele ning sarja kokkuvõttes on peaauhinnaks ESTONIAN AIRi poolt lennukipiletid vabalt valitud sihtkohta kõigi kolme osavõistluse läbijate vahel.

Info ja registreerimine www.sportinfo.ee või www.perespordisari.ee


Peeter Dedov
Perespordisarja korraldaja
A&T Spordiklubi
tel 55 633 326
peeter@perespordisari.ee


Rivo Saarna
rivo.saarna@eurorscg.eeKogu info maratoni kohta Perespordisarja veebilehel

 Albu lahtised meistrivõistlused 6. märtsil
Albu lahtised meistrivõistlused 2012
MURDMAASUUSATAMISE VÕISTLUSE JUHEND.

AEG JA KOHT: Võistlus toimub 06. märtsil 2012 Valgehobusemäe suusaradadel vaba sõidutehnikaga ühisstardist. Sõidetakse 5 km ringil, start kõigile vanusekassidele koos kell 17.30.

Tillusõit kell 17.15, pikkus 500m

Võistlusest osavõtuks registreerimine kuni 5. märtsini e-post merike@albu.ee, tel. 53472004

KOHAPEAL REGISTREERIMINE KELL 16.00 - 17.20

Distantsid ja võistlusklassid, kus peetakse eraldi arvestust:
Tillusõit: 2005 ja nooremad - 500m
TP 2002-2004 1000 m
MN 1996-1997 2 x 5km
MN 1998-1999 1 x 5km
MN 2000 -2001 1 x 5km
Mehed – 3 x 5 km
Naised - 1 x 5 km
M 40+ 2 x 5km
N 35+ 5


Vastavalt lume- ja ilmastikuoludele võivad korraldajad muuta ringi pikkust.


MAJANDAMINE: Stardimaks noortele 2 EUR.-; täiskasvanutele 4 EUR. . Tasumine numbrite kättesaamisel.Või SK Vargamäe a/a 221014945338. Tillusõit on tasuta.
Valgehobusemäe keskuse teenuste (saun, pesemine, kohvik jm) kasutamine vastavalt hinnakirjale.

AUTASUSTAMINE : 1 kohta karikaga, 2 ja 3 kohta medal. Autasustamine toimub kohe peale viimase võistleja finisheerimist.

Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus
SK Vargamäe

 Laura Rohtla ja Jean Marc Gaillard võidutsesid Jaak Mae karikavõistlustel
Pühapäeval, 4. märtsil toimunud 12. Albu Suusasõidul Jaak Mae karikatele osales üle 160 sportlase. Laste võistlusel osales ca 130 last.

Meeste FIS võistlus oli väga pingeline ning sellele lisas pinget kahe tuntud välisvõistleja osavõtt. Mehed sõitsid 10 km klassikalises tehnikas ning läbisid 2,5 km ringi neli korda. Meeste sõidu võitis prantslane Jean Marc Gaillard, kes edastas teiseks jäänud rootslast Anders Södergreni 5 sekundiga. Kolmanda koha saavutas Karel Tammjärv, kes kaotas võitjale 10,3 sekundiga.

Naised sõitsid 5 km ning läbisid kaks korda 2,5 km ringi. Naiste sõidu võitis Laura Rohtla, kes edastas teiseks jäänud Heidi Rajut 40 sekundiga. Kolmanda koha saavutas Kati Tammjärv, kes kaotas võitjale 45,5 sekundit.

Tulemused

Laste ja FIS võistluse vaheaja aitasid pealtvaatajatele meeleolukaks muuta Järvamaa omavalitsuste maskotid Järva-Jaani, Albu ja Väätsa vallast, kes korraldasid lumetuubidel karnevali.

Suurimad tänud 32-le Albu valla vabatahtlikule, kes andsid endast parima võistluse heatasemeliseks läbiviimiseks!

Pildid võistlusest

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Võistluse juhataja

 Jean Marc Gaillard ja Anders Södergren võistlevad 4. märtsil Jaak Mae karikale
Pühapäeval, 4. märtsil toimub Albu vallas, Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses traditsiooniline Albu Suusasõit Jaak Mae karikatele, mis seekord toimub juba 12. korda.
Seekord on Eesti parimatele suusatajatele konkurentsi pakkumas suusakuulsused Jean Marc Gaillard Prantsusmaalt ja Anders Södergren Rootsist. Mõlemad mehed on saavutanud medaleid rahvusvahelistelt suurvõistlustelt.

Naiste FIS võistlus algab pühapäeval kell 13.00 ja meeste FIS võistlus 13.30.

Võistluspäev avatakse 4. märtsil kell 10.00 ning peale avamist on kõigil huvilistel võimalus saada autogramme suusatajatelt.

Laste stardid algavad kell 10.30.


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Võistluse juhataja

 Valgehobusemäe keskuse töökorraldus 4. märtsil
Parkla avatud kõigile, parkimist aitavad korraldada parkijad.
Kohvik avatud kõigile alates kell 10.00.
Saunad ja pesuruumid avatud alates kell 15.00.
Suusa-ja lumelauavarustuse rent avatud alates kell 10.00.
Uisuväljak avatud alates kell 10.00.
Tuubirada avatud alates kell 10.00.
Mäetõstuk avatud alates kell 10.00.
Laste kelgumägi avatud alates kell 10.00.
NB! Keskuse suusarajad kuni 9.30-14.30-ni suletud.

Palume jälgida viitasid ja täita korraldajate nõudeid, sest need on mõeldud võistlejate ja Teie ohutuse huvides!

Kõrvemaa rajale pääs on lubatud. Sinna pääseb suusasilla kõrvalt mööda soojendusrada minnes.

Alates 15.00-st on avatud kogu ulatuses Swedbank(Salomoni) maratoni rada. Jäneda ja Nelijärve pool on maratonirada juba ka varem avatud ja tähistatud. Ainult keskuse radadel on maratoni rajal liikumine lubatud ja tähistatud alates kella 15.00-st. Lühike rada on 21 km ja pikk rada 38 km pikk.
NB! Maratoni avatud rajal toimub liikumine keskuse radadel ka tavapärasest vastupidises suunas ehk siis kahesuunalisena. Palume olla väga tähelepanelikud ja mõistvad kaassuusatajate suhtes!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 12. Albu Suusasõit Jaak Mae karikatele toimub 4.märtsil

 Valgehobusemäe jäähokiturniir toimub 18. veebruaril

 Skandinaavia karikavõistluste Albu etapi tulemused
Tulemused

 Skandinaavia karikavõistlused toovad Valgehobusemäele üle 200 sportlase 8 riigist
Esmakordselt Järvamaal, Albu vallas, 11.-12. veebruarini Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses toimuvatel Skandinaavia karikavõistlustel murdmaasuusatamises osaleb sportlasi 8 riigist kokku üle 200 sportlasega. Suurima arvu paneb välja Norra, kust osaleb üle 40 sportlase. Lisaks Põhjamaade sportlastele teevad kaasa ka USA, Kanada, Venemaa ja Läti suusatajad.

11. veebruari võistluspäev algab kell 10.00 ning kavas on naiste ja meeste sprindid klassikalises tehnikas. Naised sõidavad 1,1 km ja mehed 1,6 km ringil. Finaalsõidud algavad kell 12.00. Kokku võistleb sprindis 106 meessportlast ja 56 naissportlast.

12. veebruari võistluspäev algab kell 9.30 naiste 10 km suusatamisega klassikalises tehnikas ja kell 10.45 stardivad mehed 15 km võistlusrajale. Naised sõidavad 3,3 km ringil ning mehed 3,75 km ringil. Naisi on stardis siin 57 ja mehi 116. Meeste ringil on sees uue rajaosana ka nn. “mõrvari tõus“ , mis nõuab head suusatehnikat.

Võistlust korraldavad Eesti Suusaliit ja Albu vald ning mõlemal võistluspäeval on korraldamisel abiks 45 inimest.

Esmakordselt Põhja-Eestis toimuvad Skandinaavia karikavõistlused tõotavad tulla põnevad nii sportlastele kui pealtvaatajatele.

Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskus Albu vallas ootab kõiki suusasõpru kaasa elama!

Kalju Kertsmik
Korralduskomitee esimees

 Keskuse töökorraldus 11.ja 12.veebruaril
Seoses Skandinaavia karikavõistluste läbiviimisega Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses, on keskuse töös mõningad ümberkorraldused.

Parkimine – keskuse parklas kõigile tasuta.

Suusarajad – 11. veebruar saab sõita Kõrvemaale. Palume mitte häirida võistlejaid ja tungivalt jälgida viitasid, hoiduda tõkete ületamisest ning jälgida kohtunike korraldusi. Keskuse rajad on 11. veebruaril võistluste tõttu suletud.

12. veebruaril keskuse rajad on kuni kella 13-ni (võistluse lõpuni) suletud. Kõrvemaa rajale pääs seepärast raskendatud ja sinna tuleb minna keskusest jalgsi.

Lumelauapark ja mäetõstuk – avatud mõlemal päeval kuni 21.00.
Tuubirada – avatud mõlemal päeval kuni 18.00.
Valgustatud uisuväljak avatud – avatud mõlemal päeval kuni 21.00.
Kohvik – avatud kõigile külastajatele mõlemal päeval kuni 20.00.
Saunad ja pesuruumid – avatud ainult sportlastele.
Suuskade määrimist ja laenutust ei toimu.

Tule kaasa elama ja osa saama Järvamaa suurimast rahvusvahelisest spordivõistlusest sel talvel!


Täiendav info: 5214270

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäe keskusel ja Nõmme lumepargil on ühine soodus mäepilet
Alates 4. veebruarist on Nõmme Lumepargil ja Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusel ühine personaalne 10 korra pilet mäetõstuki kasutamiseks, mis kehtib kahes keskuses.
10 korra pileti hind on 55 eurot.
Pilet on aastase kehtivusega ning nimeline. Pileti saab osta mõlemast kassast.

Leia tee mõlemisse keskusesse ning kasuta soodsat võimalust!

Kalju Kertsmik
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Skandinaavia karikavõistlused murdmaasuusatamises 11.-12. veebruaril
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses 11.-12. veebruaril 2012

Programm:
11.veebruar

10.00-11.00 Naiste ja meeste sprintide eelsõidud. Klassikalises tehnikas.
12.00-13.10 Sprintide veerandfinaalsõidud
13.20- 13.50 Sprintide finaalsõidud
13.50 Autasustamine

12.veebruar
9.30-10.30 Naiste 10 km klassikalises tehnikas
10.45-12.15 Meeste 15 km klassikalises tehnikas
12.15 Autasustamine

Võistlusest võtavad osa suusatajad: Norrast, Soomest, Rootsist, Eestist, Lätist ja USA-st

Teadmiseks pealtvaatajatele: Võistluse jälgimine tasuta!

Parkimine:
Pealtvaatajatel tasuta parkimise võimalus keskusest 800 m kaugusel või 5 ¤ eest keskuse parklas. Kes soovivad tasuta parkida, soovitame kohale sõita varem, et jõuda õigel ajal võistluspaika.
Valgehobusemäe parklas kohad sportlastele, toetajatele, korraldajatele.

Info: 3820500, 5214270. www.albu.ee, www.valgehobuse.ee

Tule kaasa elama suurele ja huvitavale spordivõistlusele!

Eesti Suusaliit
Albu Vallavalitsus
Spordiklubi Vargamäe

 Rahvusvaheline Lumepäev 22. jaanuaril Valgehobusemäel
Vaata ka www.world-snow-day.com

 15. jaanuari avatud raja sõit lükkub edasi
15. jaanuarile kavandatud Swedbank Perespordisarja maratoni avatud raja sõit lükkub vähese lume tõttu edasi veebruarisse. Lund on vähe eelkõige maratoni rajal, mis kulgeb Kõrvemaa radadel. Samas keskuse 3 ja 5 km rajad on sõidetavad ning saab suusatada nii uisku kui klassikat.
Kui maratoni avatud raja sõidu täpne kuupäev teada, siis anname koheselt teada.

Keskus avatud nädalalõpus kõigile talvespordisõpradele.

Tule ja naudi ilusat saabunud talve!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht


 21. detsembril avatakse Valgehobusemäe talv
Kolmapäeval 21. detsembril algusega kell 19.00 avatakse Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses talvehooaeg.
Külastuskeskuse hoone II korrusel esineb külalistele Albu valla segakoor Sink Sale Proo.
Loodame, et kauaoodatud talv toob peagi ka külma ja lume. Külmade saabumisel alustatakse koheselt kunstlume tootmist, millega kaetakse 2,5 km murdmaarada ning lumerõngarada ja lumelauanõlv.
Eeloleval talvel on keskuse korraldada 12 suuremat spordiüritust, milledest suurimad on 11.-12.veebruaril toimuvad Skandinaavia Karikavõistlused murdmaasuusatamises ja 4. märtsil rahvusvaheline 12. Albu Suusasõit Jaak Mae karikatele.

Keskus on avatud kõigil nädalapäevadel 10.00-20.00.

Tulge koos peredega nautima talve avamist ning osa saama talverõõmudest Valgehobusemäel!

Talve täpsem info: www.valgehobuse.ee

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäe talv 2011-2012

 Heitlik sügisilm ei seganud talgulisi
Pühapäeval, 27. novembril toimus traditsiooniline talgupäev Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses. Vaatamata keerulistele ilmastikuoludele kogunes talgupäevale 14 vabatahtlikku, kes andsid endast parima kavandatud tööde teostamisele. Talgutööde käigus valmistati ette täiendav rajalõik, mida kasutatakse eelkõige võistlustel, saeti ja koristati radadelt ära puid ning tasandati rajalõigud, mis olid ebatasased.
Talgutöödel osalesid: Elle Mae, Tiiu Kiilmann, Anni Jalakas, Aksel Jalakas, Siim Jalakas, Janelle Uibokand, Karel Kõiv, Taavi Teder, Maiu Mäe, Eha Zuravljova, Raivo Pellja, Marko Stamm, Valjo Stamm ja allakirjutanu. Suur tänud Teile abi eest!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Elektrifirma toetab Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskust
Täna, 24. novembril 2011. a allkirjastatakse koostööleping Albu valla ja Empower AS vahel. Koostöölepingu järgi teostab elektrifirma Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses järgmised tööd: ehitab veekogu ümber välisvalgustuse, toob Kümmeli laskumisele elektrivoolu, paigaldab täiendava valgustuse lumelauamäe nõlva valgustamiseks ning ehitab teisaldatava jaotuskilbi, mida saab kasutada suuremate võistluste puhul.

Valgustatud veekogu on eriti oluline talvekuudel, mil veekogu kasutatakse aktiivselt uisuväljakuna ning ümber veekogu on sisse sõidetud murdmaasuusarajad. Kümmeli laskumisele rajatud täiendav elektrivoolu allikas võimaldab seal ratsionaalselt toota kunstlund. Vaatetorni paigaldatud täiendav valgustus muudab valgemaks mäetõstuki piirkonna ning lumelauanõlva kasutajatel on ohutu sõita tõstukiga ka pimedal ajal.

Tööd valmivad novembrikuu lõpuks.
Albu valda seob Empower AS-iga tihedam koostöö, näiteks eelmisel aastal renoveeris Tammsaare muuseumi väliselektrivõrgud ning ehitas Vargamäele täiendavad väliselektrikaablid, mille tulemusena on võimalik korraldada vabas õhus suuremaid kultuuriprojekte.

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Ilus sügisilm meelitas 18. Albu Sügisjooksule ja 7. Terviseliikumispäevale hulgaliselt valla rahvast
Pühapäev 25. september oma päikesepaistelise ilmaga pakkus rõõmu nii korraldajatele kui kõigile neile inimestele, kes olid Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusesse tulnud, et osa saada 18. Albu Sügisjooksust ning 7. Terviseliikumispäevast. Kokku nautis jooksu- ja terviseliikumispäeva üle 100 inimese. Albu Sügisjooks on pikima traditsiooniga spordiüritus, mida vald korraldab ning nagu näha valla rahva huvist, on see üritus igati oodatud sügiseti.

Päeva alustasid kõige pisemad kuni 6 aastased lapsed, kellel tuli läbida 300 m jooksudistants. Lapsed olid väga tublid ning fini¨is ootas neid nägus diplom ja ¨okolaad, mille oli välja pannud Laima.

Järgmised stardid tegid 7-9 (500 m) ja 10-12 (1000 m) aastased lapsed ning siin oli paremusjärjestus järgmine:
7-9 aastased tüdrukud – 3 parimat: Jessika Veelmaa, Karoliina Tõnisson, Aiki Jalakas
7-9 aastased poisid – 3 parimat: Radmar Arula, Karl Erik Roosileht, Mehis Udam
10-12 aastased tüdrukud – 3 parimat: Anna-Mai Murakas, Keili Kadak, Ave-Maria Tuherm
10-12 aastased poisid – parim oli siin Kevin Teras.

Pärast jooksuvõistlust oli lastel võimalus võistelda Valgehobusemäe metsas maastikumängul, mis pakkus osalejatele palju põnevust ja ootamatusi.

Pikemate jooksudistantside jaoks olid korraldajad Valgehobusemäe maastikule maha märkinud 8 km pikkuse raja, mille läbisid ka kepikõndijad.
Jooksuvõistluste parimad :
16 km mehed: Kristo Reinsalu, Raimo Salla, Mairold Niinsalu
16 km naised: Evelin Kärner, Külli Pirksaar
8 km mehed: Siim Part, Priit Kuuskla, Erki Salla
8 km naised: Anita Homin, Kelly Vildek, Aiki Jalakas
8km mehed 45 + : Riho Kapp, Ahto Matvejev
8 km naised 40 + : Tiina Idavain, Siret Pärtel

Kõik osalejad said mälestuseks osavõtu diplomi.
Tahaks tänada abi eest võistluspäeva ettevalmistamise eest Maikel Hominit (oli abiks ATV-ga radade märgistamisel), Merike Nuiamäed (staadioni ettevalmistus), Ene Ott`i (sekretariaadi töö). Võistluspäeval oli abiks Malle Lomp, Irina Poddubnaja, Ivi Madison, Jaak Parker, Aune Suve, Tiia Mänd, Leho Rohtla, Eve Kirsipuu, Kristiina Kask, Kadri Laube, Carol Pent, Brigita Krasavin, Ingeri-Helena Kakko.

Üritust toetasid: Hasartmängumaksu Nõukogu, Albu Vallavalitsus, Salomon, AT Sport, Laima.

Kohtumiseni 19. Albu Sügisjooksul 30. septembril 2012!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

Pildid võistlusest

Tulemused

 Ace xdream 4. osavõistluse tulemused
Võistluse tulemused

 18.Albu Sügisjooks toimub 25. septembril Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses

 Maastikumaratoni ja perespordisarja rattamaratoni ulemused
Salomoni maastikumaratoni tulemused

Swedbanki Perespordisarja rattamaratoni tulemused

Pilte rattamaratonist

 Swedbank Perespordisarja rattavõistlus toimub 18.juunil

 Talgupäeval Valgehobusemäel osales 27 vabatahtlikku, alustati trikijalgratturite raja ehitamist
Laupäeval, 7.mail toimus Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses traditsiooniline talgupäev, kus osales 27 talgulist.
Talgutööde käigus sai uue värvkatte suusasild, koristati prahist lumelauanõlv ja vaatetorni ümbrus, saeti ja lõhuti talviseid küttepuid, parandati parkla piiret ning ehitati suusastaadionile uus piirdeaed.
Lisaks nendele töödele puhastasid trikijalgratturid metsaprahist raja, kuhu rajasid nad talgupäeva lõpuks trikijalgratturitele sõidu-ja õpperaja.

Tänud talgulistele: Janne Joalaid, Uno Pukk, Helgi Altmets, Elle Mae, Marko ja Valjo Stamm, Erich-Axl ja Mark Ubaleht, Uku Metsaots, Tanel Tõrvik, Hendrik Kurrikoff, Franz Murula, Rasmus Õun, Ailar Väärtmaa, Mart Laosma, Reio Randmaa, Andre ja Margus Allak, Leili Kadak, Eha Arb, Eha ja Nikolai Zuravljov, Maiu Mäe, Kaire ja Keiti Kuusmann, Peeter Taalkis.

Tänu Teile, tublid talgulised sai Valgehobusemäe keskus nägusamaks, alustati uue spordiala downhill-trikijalgratturite sõiduraja rajamist ja tehtud muid väga vajalikke töid!

Pildid talgutest

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
talgujuht

 Salomoni maastikumaraton toimub 12. juunil

 Valgehobusemäe Suusasprindi võitis Peeter Kümmel
Kvalifikatsiooni tulemused

Finaali tulemused

Pildid võistlusest

 Eesti parimad suusasprinterid võistlevad 14. aprillil Valgehobusemäel
Jätkuvalt head lumeolud võimaldavad 14. aprillil algusega kell 17.00 läbi viia Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses selle talvehooaja viimase suusavõistluse „Valgehobusemäe Suusasprint“, mille korraldavad Jaak Mae ja Albu vald. Võistlusest on lubanud osa võtta Eesti parimad suusasprinterid ja harrastussuusatajad.
Sprindivõistlus kulgeb 1,5 km kunstlumega kaetud rajal. Rada algab suusastaadionilt ning läheb otse üles vaatetorni juurde ning sealt paremale laskumisega suusastaadionile. Rada nõuab head tehnilist taipu ja oskusi.
Suusasprindi eelsõidud algavad kell 17.00 ning finaalsõidud kell 18.15.
Möödunud talvehooaeg oli Valgehobusemäe keskuses väga tihe ning siin toimus 11 suuremat spordiüritust, millest suurim oli Valgehobusemäe I Talvefestival.

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
võistluse juhataja


 Valgehobusemäe keskus töötab 2.-3.aprillil täies mahus
Lumeolud on Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses sellised, mis võimaldavad eeloleval nädalavahetusel osutada kõiki talviseid teenuseid täies ulatuses.

Keskuse suusarajad on heas korras ning kevadised plusskraadid ei ole radadele liiga teinud. Ka lumelauanõlv koos lumelauapargiga on kaetud paksu kunstlumekihiga ning ootab ka sel nädalavahetusel kõiki huvilisi mäele. Keskuse tuubirada ja uisuväljak on valmis teenindama külastajaid.
Keskuse hoones avatud kohvik, saunad ja talvespordivarustuse rent.
Keskus koos kõigi teenustega sh. tõstukiga avatud kell 10.00-20.00.

Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus pakub parima, et eelolev nädalavahetus oleks mõnus ja huvitav kõigile külastajaile.

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäe sprint toimub 14. aprillil 2011
Loe edasi

 Kevadisel koolivaheajal Valgehobusemäe keskuses lastele hinnad 30-50% soodsamad
Erakordselt ilus ning jätkuv talv koos suurepäraste lumeoludega võimaldavad Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusel pakkuda äsja alanud koolivaheajal kõiki talviseid teenuseid.

Teenuste hinnad 21.- 27. märts keskuses lastele 30-50 % soodsamad. Soodsad hinnad kehtivad uisu, tuubi, suusavarustuse ja lumelaua laenutuse ning mäetõstuki piletitele.
Suurematel gruppidel soovitame teha eelnevalt broneering.
Täpsem info: 6661122 või www.valgehobuse.ee
Keskus koos kohvikuga avatud igal päeval kell 10.00-20.00.

Tule kasuta suurepärast võimalust ning võta ette teekond Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusesse, et nautida koolivaheaja puhkust meie keskuses!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäe I Talvefestival meelitas keskusesse ligi 3000 külalist
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses 11. – 13. märts toimunud Valgehobusemäe I Talvefestival meelitas keskusesse ligi 3000 inimest, kellel oli kolme päeva jooksul võimalik osa saada mitmekülgsest kultuuri- ja spordiprogrammist.

Talvefestival avati 11. märtsi õhtul suusasilla all, kus selle jaoks spetsiaalselt ehitatud laval andis kontserdi ansambel Singer Vinger. Samaaegselt kontserdiga toimus suur Tuleetendus, kus Valgehobusemäe laskumisnõlv sai erakordselt ilusa rüü. Kontserdi finaaliks oli 4 m kõrguse Valgehobusemäe logo tulekirja installatsioon suusasillal.
Avamispäeval selgitati välja ka lumelauavõistluse „Valgehobusemäe Rodeo“ parimad, kus osales kokku üle 30 lumelauduri.

Lumelaudurite parimad:

Mudilased:

Karl Kallas (Albu Lumelauakool)
Kevin Lepik (Albu Lumelauakool)
Hendrik Kraav (Paide)

Poisid 14
Domenik Vaiksaar (Tartu)
Karl Hans Bammer (Aegviidu)
Egert Piik (Albu Lumelauakool)

Poisid 17
Tanel Mihelson (Raplamaa)
Jospeh Saliste (Tallinn)
Kristofer Kallas (Albu Lumelauakool)

Tüdrukud
Mirjam-Kim Rääbis (Tallinn)
Johanna-Linda Pihlak (Kadrina)
Kadri Hirvesaar (Tallinn)

Mehed
Siim Aunison (Tallinn)
Martin Maltsar (Rapla)
Vidrik Korp (Albu Lumelauakool)

Valgehobusemäe Talvefestivali teisel päeval, 12. märtsil toimus Swedbank Suusamaraton, mis sellel aastal oli esmakordselt selle nime all. Esimene maraton toimus 100 suusasõbra osalusel 2009. aastal ning eelmisel aastal toimus maraton Salomon suusamaratoni nime all. Seekordsel maratonil oli sees ka uus ligi 5 km rajalõik Jäneda Linnamäe ümbruses. Korralikult ettevalmistatud rajad koos ilusa talveilmaga andsid suusatajatele juurde täiendavaid emotsioone. Pikk ja lumerohke talv on võimaldanud suusasõpradel maratoniks korralikult ette valmistada, mida näitas ka osalejate rekordarv. Koos lastesõitudega osales maratonipäeval üle 700 suusasõbra. Pika 38 km raja lõpetas 306 maratonisõpra ning lühikese maa 21 km 183 sõpra.

Swedbank Suusamaratoni parimad:
38 km

1. Siim Ala
2. Priit Talves
3. Jury Myasnikov

21 km
1. Sulev Kraam
2. Alar Krautmann
3. Argo Tipp

Pildid maratonist

Veel pilte

Talvefestivali kolmandal päeval 13. märtsil toimus traditsiooniline FIS kalendrisse kuuluv 11. Albu Suusasõit Jaak Mae karikatele. Mehed sõitsid 10 km ja naised 5 km klassikalises tehnikas paarisstardis. Võisteldi keskuse 2,5 km ringil. Meeste võistlusele oli registreerinud 32 sportlast ning väga põneva võistluse võitis Algo Kärp ajaga 27:26,9, kes edastas teiseks jäänud Karel Tammjärve 19,9 sekundiga. Kolmanda koha saavutas Jaak Mae, kes kaotas võitjale 26,3 sekundiga. Neljanda koha saavutas Jens Filbrich Saksamaalt. Viies oli Vahur Teppan ja kuues soomlane Tero Similä.
Naisi oli stardis 7 ning võistluse võitis Kati Tammjärv ajaga 17:00,5. II koha saavutas Kristel Laurson, kes jäi võitjast maha 58 sekundit. Kolmas oli Kristin Tattar ajaga 18:29,2.

Väga põnevad olid laste stardid, kus üle 100 lapse võistles Jaak Mae karikatele viies erinevas vanuseklassis.
Kõikide võistluspäevade tulemused on üleval Sportinfos, Suusaliidu ja Valgehobusemäe kodulehel.

Tänan kõiki toetajaid, vabatahtlikke ja koostööpartnereid AT Spordist, Albu vallast, MTÜ lume- ja veelauaklubi SWB-st, kes olid abiks Valgehobusemäe I Talvefestivali ettevalmistamisel ja läbiviimisel!

Kohtumiseni Valgehobusemäel 2012. aastal!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe I Talvefestivali peakorraldaja

 11. Albu Suusasõidu Jaak Mae karikatele võitis Algo Kärp
Pühapäeval, 13. märtsil toimus Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses traditsiooniline FIS kalendrisse kuuluv Albu Suusasõit Jaak Mae karikatele. Mehed sõitsid 10 km ja naised 5 km klassikalises tehnikas paarisstardis. Võisteldi keskuse 2,5 km ringil.

Meeste võistlusele oli registreerinud 32 sportlast ning väga põneva võistluse võitis Algo Kärp ajaga 27:26,9 , kes edastas teiseks jäänud Karel Tammjärve 19,9 sekundiga. Kolmanda koha saavutas Jaak Mae, kes kaotas võitjale 26,3 sekundiga. Neljanda koha saavutas Jens Filbrich Saksamaalt. Viies oli Vahur Teppan ja kuues soomlane Tero Similä.
Naisi oli stardis 7 ning võistluse võitis Kati Tammjärv ajaga 17:00,5. II koha saavutas Kristel Laurson, kes jäi võitjast maha 58 sekundit. Kolmas oli Kristin Tattar ajaga 18:29,2.

Võistlusele oli kaasa tulnud elama ligi 1000 pealtvaatajat, kes elasid väga tuliselt kaasa kõigile sportlastele.

ERR Video võistlusest

Pildid võistlusest

Tulemused

Kohtumiseni 12. Albu Suusasõidul Jaak Mae karikatele 2012. aastal!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Võistluse juhataja

 11. Albu Suusasõit Jaak Mae karikatale toimub 13. märts
Lähemalt loe siit >>

 Swedbank Suusamaratoni rajaskeem

 Swedbank Suusamaratoni avatud raja sõit 6. märtsil
Valgehobusemäel, 12. märtsil toimuva Swedbank Suusamaratoni rajatrass on valminud. Rajal saab sõita nii 21 km kui 38 km ringil. Suusatada saab nii vabas kui klassikalises tehnikas.
Et testida oma valmisolekut Swedbank Suusamaratoniks, kutsuvad korraldajad kõiku huvilisi Swedbank Suusamaratoni avatud raja suusasõidule, mis algab 6. märtsil kell 11.00.
Saab sõita nii uisku kui klassikat. Rajad pööretel tähistatud.

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäe suuremad üritused talvel

 Valgehobusemäe Talvefestival 11.-13.märts 2011

 Valgehobusemäel avatakse 20.detsembril uisuväljak
Jääolud võimaldavad alates tänasest Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses nautida ka uisusõitu. Keskuses asuva veekogu jää on piisavalt paks, mis lubas eile jää lumest lõplikult puhastada.
Uisud saab laenutada keskusest. Laenutus töötab iga päev 10.00-20.00.

Uisuväljak avatud igal päeval 10.00-20.00.

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Lustilauduri Lumelauakool alustab 11. detsembril tegevust Valgehobusemäel
Lumelauakool pakub alates 11. detsembrist Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses lauasõidu algõpet kõigile huvilistele ning jätkab regulaarsete lumelauasõidu treeningutega kohalikele lastele. Algõppe kursused kõigile huvilistele toimuvad nädalavahetustel algusega kell 11.00.(Täpsem info vt täpsemalt lumelauakooli lingilt).

Laste treeningud saavad võimalikuks tänu Albu Vallavalitsuse jätkuvale toele ning on eelkõige Albu valla lastele soodsalt kättesaadavad. Albu valla laste lumelauakool alustab tööd 14. detsembril kell 17.45. Sel hooajal hakkavad treeningud olema teisipäeviti ja neljapäeviti kell 17.45-19.30. Buss alustab liikumist Ahulast 17.15. Pärast treeningut toob buss ka tagasi.

Treeningutele on taas oodatud kõik eelmisel hooajal neil osalenud õpilased, kellega lumelauakool ise ühendust võtab. Uute õpilaste vastuvõtt selgub detsembri jooksul ja sellest antakse jooksvalt teada Valgehobusemäe kodulehel.

Lustilauduri Lumelauakooli õpitegevust aitavad sel hooajal korraldada ka instruktorid Vidrik Korp ning Sander Ilves. Täpsemat infot koolituste ja treeningute kohta saab lumelauatreenerilt Karel Kangrolt telefonil: 52 55 666 või e-mail teel: karel@swb.ee


Loe veel lumelauaõppe kohta

-----------------------------------
Lustilauduri Lumelauakool
Karel Kangro
52 55 666 I karel@swb.ee

 Valgehobusemäe keskus on külastajate teenindamiseks valmis
Eestimaale saabunud ilus talveilm on nauditav ka Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses, kus eeloleval nädalavahetusel avatakse külastajatele lumelauanõlv ja suusarajad. Lund on kohati isegi 25 cm.
Rajatraktoriga on sissesõidetud 3 ja 5 km rajad, kus saab sõita nii klassikat kui uisku. Nädalavahetusel avatakse ka Kõrvemaale minev suusarada. Valgustatud suusarada on avatud iga päev kuni 20.00. Laskumisnõlv on valgustatud esmaspäevast neljapäevani kuni 20.00 ning reedel, laupäeval ja pühapäeval kuni 21.00. Lumelauakool alustab tööd detsembri alguses.
Lumelaua nõlv on kaetud loodusliku lumega ning sinna alustatakse täna ka täiendava kunstlume tootmist. Mäetõstuk avatakse külastajatele laupäeva hommikul. Lumerõngarada avatakse hiljem, kui rada on kaetud täies ulatuses kunstlumega.
Lumelaua sõbrad saavad rõõmu tunda, sest mägi on tehtud kaks korda laiemaks, mis loob paremad võimalused lumelauaga harjutamiseks ja on turvalisem. Turvalisem on ka lumerõngarada, kus suvel tehti täiendavaid mullatöid. Avatud on laste kelgumägi.
Külastuskeskus on avatud iga päev 10.00-20.00.
Keskuse hoones on avatud suusavarustuse laenutus, kohvik, saunad ja pesuruumid. Detsembris avatakse nädalavahetustel ka väikelaste hoiutuba, mis leidis eelmine hooaeg perede poolt hea vastuvõtu.

Tule koos perega nautima talverõõme Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskusesse!

NB! Parkimine tasuta!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäe talgupäeval osales 21 abilist
Laupäeval, 23. oktoobril toimunud talgupäevale kogunes Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusesse 21 vabatahtlikku, kes andsid olulise panuse keskuse arengusse. Talgupäev algas hommikul kell 10.00 ning tööd jätkus õhtuni välja. Talgutööde käigus rajati vihmavete ärajuhtimiseks puidust kaitsevall, ehitati lumelaua nõlvale turvaaiad - nii mäele kui ka alla. Lisaks rajati uuendatud laste kelgumäele turvaaed ja veeti metsast välja küttepuid.
Siinjuures tänan kõiki abilisi, kes ei pidanud paljuks tulla puhkepäeval tööle meie keskusesse ning olid talgupäeval abiks: Aksel Jalakas, Tiiu Kiilmann, Aiki Jalakas, Kairi ja Aivar Jalakas, Ahto ja Jana Matvejev, Valjo Stamm, Merike Nuiamäe, Peeter Taalkis, Eha Arb, Leili Kadak, Tõnu Paimets, Eha ja Nikolai Zuravljov, Karel Kangro, Rauno Känganen, Andres Tomingas, Margus Kollin, Vidrik Korp.

Tänu aastate pikkusele talgutööde traditsioonidele Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses, kus on osalenud sajad inimesed, näeb keskus hästi välja igal aastaajal!


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Salomoni Sügisjooksu võitis Keio Kits
Pühapäev, 26.september oli justkui loodud sügisese spordiürituse korraldamiseks. Ilus sügisilm meelitas Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusesse sportima ja tervisepäevast osa saama ligi 300 inimest. Head meelt tegi asjaolu, et laste startides oli kokku osalejaid 76, kellest pooled oli Albu valla lapsed. Kõiki lapsi tervitas stardis ja fini¨is Lotte. Tänuks jooksu eest said kõik lapsed nägusa diplomi ja mahla. 16 km ja 8 km starti tuli ligi 200 võistlejat ja harrastussportlast. Ühtlasi selgitati välja ka Salmoni kolmikürituse paremad, mille raames sügisjooks oligi viimane osavõistlus.
Nüüd siis sügisjooksu tulemused:
Meeste 16 km võitis Keio Kits ajaga 0:54:01. Talle järgnesid Vjatseslav Koshelev ning Andrus Lein. Albu valla parim oli sellel distantsil Valeri Homin, kes oli 31. Naistest oli parim Evelin Kärner ajaga 1:05:06, mis andis talle üldjärjestuses kümnenda koha. Talle järgnesid Julia Bulina ja Liis-Grete Arro. Kokku võistles sellel distantsil 99 sportlast.
Harrastussportlaste 8 km distantsi võitis Argo Tipp ajaga 0:33:12. Talle järgnesid Mati Kõiv ja Priit Kangro. Albu valla parimana oli sellel distantsil Siim Part, kes lõpetas võistluse 4 kohaga. Siim Part oli väga tubli kõigi kolme osavõistluse (suusatamine, jalgratas, jooks) kokkuvõttes, saavutades III koha. Naistest oli parim sellel distantsil Merilin Jürisaar ajaga 0:38:56, kellele järgnes Albu valla parimana Kairi Part, kes saavutas kokkuvõttes hinnatava II koha. Kolmandaks jäi siin Siret Pärtel.

Tulemused

Pildid

Kohtumiseni 25. septembril 2011 aastal toimuval tervisespordipäeval ja sügisjooksul!


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Rebaste retk Valgehobusemäele 24.septembril
Reedel, 24. septembril saabuvad Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusesse Tallinna Ülikooli rekreatsioonikorralduse I kursuse tudengid, et teha koos Albu rahvaga tõsine talgupäev keskuses ning pärast tööd teha läbi akadeemiline tund looduses liikumises ja seiklusmängudes. Kokku saabub retkele 35 tudengit.

Tööde käigus koristatakse radadelt puude oksad, mis sinna sattusid tormi tagajärjel, silutakse käsitsi siledaks lumelaunõlv ja lumerõngarada, mis sellel suvel said laiendatud. Lisaks eeltoodule tasandatakse radadele veetud saepuru.

Retk Valgehobusemäel lõpeb rebastel sauna ja talgusupiga!


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhekeskuse projektijuht

 Salomon Extreem Maratoni võitis Jonathan Wyatt Uus-Meremaalt
Laupäeval, 21. augustil toimus Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses teine Salomon Extreem Maraton, millel osales poolmaratoni ja täismaratoni distantsil üle 100 võistleja. Maraton toimus 10,5 km ringil. Rada kulges läbi metsade, orgude, soode, rabade, põldude, suusaradade ja vahel ka teede. Rajad olid füüsiliselt rasked ning kahel korral tuli ühe ringi sees tõusta ka Valgehobusemäe torni jalamile.

Võisteldi järgmistel distantsidel:
Maraton 42 km (4x10.5km)
Poolmaraton 21 km (2x10.5 km)
Rahvajooks 10,5 km (üks ring)

Täispika maratoni raskel Valgehobusemäe maastikul võitis 6-kordne maailmameister Jonathan Wyatt Uus-Meremaalt ajaga 2:55:23. Teine oli Alar Viitmaa, kes kaotas võitjale ligi 36 minutiga. Kolmas oli Mindaugas Garmus Leedust.

Tulemused sportinfo veebilehel

Pildid võistlusest


Maratoni korraldas ja märkis raja maha Seiklusspordiklubi X-Team.

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 6 kordne maailmamesiter maastikujooksus Jonathan Wyatt osaleb Salomon Extreme Marathonil Valgehobusemäel
„Salomon Extreme Weekend” ALBU , Valgehobusemäe, 20.-21.08.10

20.08.10 reede. TRAIL RUNNING seminar.

11.00 seminar ja workshop SALOMON( france ) jalatsi ja riiete arendajatega.
Küsimused ja vastused kohe seminari ajal.
15.00 SALOMON jooksujalatsite ja riiete test koos 6 kordse trail running maailmameistri
JONATHAN WYATT`ga

Seminar
- Jooksu riie : milleks meile spets jooksuriie, tehnoloogia, arendustöö (made by Serge Chapuis)
- jooksujalats : LAB jalatsite arendusprotsess, millest koosneb jalats ja miks , miks on vaja meile trail running jalatsit (made by Patrick Leick)
- Jooksu keskkond : erinevad alad, “trail running” areng Europe ja USA-s, ettevalmistus jooksuks (treening, joogid …)… (made by Jonathan Wyatt)
- Jalatsite ja riiete testid.

Testi jalats : UUS XR Crossmax . Suurus : UK, naised : 5,5;6,5 mehed 8,5;9,5;10,5 ja XA Pro and XT Wings.se

Registreerimine seminariks lilian@xteam.ee

21.08.10 laupäev, SALOMON EXTREME MARATHON.
Rada
Maraton toimub 10,5 km ringil.
Rajad kulgevad läbi metsade, orgude, soode, rabade, põldude , suusaradade ja vahel ka teede.Rajad on füüsiliselt rasked ja nõuavad eelnevat ettevalmistust.
Maraton 42km(4x10.5km)
Pool maraton 21km (2x10.5 km)
Rahvajooks 10,5km (üks ring)

Start.
Laste jooks 9:30.
Maraton 42km ja 21 km. start 10:00.
Rahvajooks 10,5 km starts 10:30.
Ajalimiidid :
10km 13:00 20km 15:00
30km 17:00

Allar Levandi / A&Tova/ SALOMON maaletooja Baltikumis.

 Salomon extreme marathon 20.-21. augustil
„Salomon Extreme Weekend” ALBU , Valgehobusemäe, 20.-21.08.1020.08.2010, reede. TRAIL RUNNING seminar.

Kell 11.00 seminar SALOMON jalatsi ja riiete arendajatega.
Küsimused ja vastused kohe seminari ajal.

Kell 15.00 SALOMON jooksujalatsite ja riiete test koos 6 kordse trail running maailmameistri JONATHAN WYATT`iga

Seminar
Jooksuriie: milleks meile spets jooksuriie, tehnoloogia, arendustöö (made by Serge Chapuis)
jooksujalats: LAB jalatsite arendusprotsess, millest koosneb jalats ja miks , miks on vaja meile trail running jalatsit (made by Patrick Leick)
Jooksu keskkond: erinevad alad, “trail running” areng Euroopas ja USA-s, ettevalmistus jooksuks (treening, joogid …)… (made by Jonathan Wyatt)
Jalatsite ja riiete testid.

Testijalats: UUS XR Crossmax. Suurus: UK, naised: 5,5;6,5; mehed: 8,5;9,5;10,5 ja XA Pro and XT Wings.se.

Registreerimine seminariks lilian@xteam.ee

21.08.2010, laupäev , SALOMON EXTREME MARATHON.
Rada
Maraton toimub 10,5 km ringil.
Rajad kulgevad läbi metsade, orgude, soode, rabade, põldude , suusaradade ja vahel ka teede. Rajad on füüsiliselt rasked ja nõuavad eelnevat ettevalmistust. 

Maraton 42 km (4x10.5km)
Poolmaraton 21 km (2x10.5 km)
Rahvajooks 10,5 km (üks ring)

Start.
Lastejooks - 9:30.
Maraton 42km ja 21 km - 10:00.
Rahvajooks 10,5 km - 10:30.

Ajalimiidid :
10 km 13:00, 20 km 15:00, 30 km 17:00

Allar Levandi / A&Tova / SALOMON maaletooja Baltikumis.

 Mavic rattamaratoni tulemused ja pildid
Tulemused siin

Pildid siin


 Mavic Rattamaratoni ühistreening 2.juulil
Reedel 02.07.2010 kl. 18:00 teeme Mavic Rattamaratoni ühistreeningu, sõidame kõigile vastuvõetavas tempos läbi ühe 24km ringi ja peale sõitu väike saun. Ootame kõiki huvilisi treeningust osa võtma, suurepärane võimalus rajaga tutvumiseks. Huvilistel palun endast lihtsalt märku anda peeter@atspordiklubi.ee, et teaksime kui suure jõuguga liigume.

Lapsevanematele veel uudiseks, et lastehoid on võistluspäeval avatud 11:00 – 16:00. Lisaks Tibule (Venno Loosaar) on meie üritusega liitumas ka päästeamet – kohal on tuletõrjemasin, päästetelk, kus saab päästjatele joonistada, väiksemad saavad ennast riietada tuletõrjuja riietesse ja lasta endast pilti teha. Pidevalt on käigus simulaator, kus huvilistel on võimalik tulekustutit proovida ja tuld kustutada.

PS! Veel on võimalus saada Mavicult kingitus, nii et kiirustage registreeruma! Vihjeks võib öelda, et kinkimisele läheb väärt kraam.
A&T Sporiklubi

 Salomon Ekstreem Maraton 21.augustil
Lähemalt loe siit.

 Mavic Rattamaraton 11. juulil
Toimub 11. juulil. Lähemalt loe siit.

 Valgehobusemäe keskuses saab vesirattaga sõita ning nautida ööbimist telgis
20. maist saab keskuses asuva veekogu peal nautida vesirattaga sõitu. Vesirattaga mahub korraga sõitma neli inimest. Võimalik tellida nii tunnine sõit kui ka pooletunnine. Üks tund vesirattaga sõitu maksab 50 krooni ja pool tundi 30 krooni. Vesiratta pileteid saab osta keskuse hoonest, mis avatud kõigil nädalapäevadel!
18.- 19. maini toimus keskuses esmakordselt Järvamaa koolidevaheline 10. ohutuslaager „Kaitse end ja aita teist“, kus osalesid koolinoored kõikidest maakonna koolidest - kokku ligi 200 õpilast. Kooliõpilased ööbisid telkides. See oli esmakordselt nii suur üritus, kus kasutati võimalust ööbida telkides. Siit soovitus kõigile suvepäevade ja ürituste korraldajatele - kui soovite teha üritust koos telkimisega, siis tulge meie keskusesse!
Kõrvemaa looduse öised hääled on imelised!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäel on alanud kevad-suvine hooaeg
Suur kevad on käes ning meil on hea meel teada anda kõigile klientidele, et olete oodatud meie keskusesse ka kevad-suvisel hooajal!

Saabunud hooajal on võimalus nautida meie keskuses järgmisi teenuseid:
-Jooksu-, jalgratta- ja matkarajad (3 ja 5 km ning Kõrvemaa ühendatud rajad)
-Jalgrataste laenutus
-Majutus
-50 km jalgrattarada, mille algus ja lõpp on Valgehobusemäe keskuses
-4 km botaanika õpperada keskuse mõhnastikul
-Kepikõnnirajad (3 ja 5 km)
-Ujumisvõimalus
-Vesirattaga sõitmine keskuse veekogul
-Võrkpalli väljak
-Telkimisvõimalused
-Autokaravanide peatuspaik
-Orienteerumise püsirada
-Vaatetornist (25 m) Kõrvemaa maastiku imetlemine


Keskuses on võimalik korraldada suvepäevi ja erinevaid spordiüritusi. Avatud on keskuses kohvik, võimalus korraldada seminare kuni 80 inimesele.
Mis kõige tähtsam-keskus on avatud kõigil nädalapäevadel!

Meie kaudu on võimalik tellida ka giidi!

Tule ja tee broneering kiiresti !
Info: 6661122 või 5214270

Kalju Kertsmik
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 1. mai talgupäev Valgehobusemäel
Anname teada, et 1. mai üle-eestiline talgupäev toimub ka Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses. Albu vallas on vallavalitsuse initsiatiivil talgupäevi korraldatud juba aastaid ning esimene talgupäev toimus 1995. aastal Vargamäel. Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses on talgupäevi korraldatud ligi 10 aastat ning aastas on siin vähemalt kaks talgupäeva, kus vabatahtlikud saavad teha talgutööd ning anda enda osa keskuse heakorra kujundamisel. Taas on laupäeval 1. mail algusega kell 10.00 oodatud Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusesse kõik huvilised, kes soovivad kaasa aidata, et heakorrastada Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse territoorium. Registreerisime talgupäeva ka üle-eestilise kodanikualgatuse „Teeme ära“ kodulehel.

Ootame sellel päeval keskusesse 30 talgulist. Talgutööde käigus korjame ära prügi, mis on radade äärde talve jooksul kogunenud. Plaanis on ka puude okste koristamine lumelaua laiendatud nõlvalt, kus aprillis on kavas raietööd. Lisaks on kavas ka võsa lõikamine radade äärest. Tööpäeva pikkus on 6 tundi ning pärast sööme koos suppi ja võimalus on nautida saunamõnusid. Kaasa võtta töökindad, võimalusel võsasaag ja hea tuju!

Täiendav info: 5214270

Kalju Kertsmik
talgujuht

 Valgehobusemäe Sprindi võitis Anti Saarepuu
Pühapäeval, 11. aprillil toimus Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses selle talvehooaja viimane suusavõistlus, mille korraldasid koos Albu vald ja Jaak Mae.

Võisteldi 1,7 km kunstlumega kaetud sprindirajal. Vaatamata sellele, et õues oli 11 kraadi sooja, olid suusatamisolud normaalsed ning sportlased said talve finaalis proovile panna nii tehnilised oskused kui füüsilise vastupidavuse. Esmakordselt viis sprindirada võistlejad mäesuusanõlvast otse üles vaatetorni juurde ning sealt vasakult nõlvast alla.

Startis 15 sportlast. Tasavägise sprindivõistluse võitis Anti Saarepuu, Timo Simonlatseri ja Kein Einaste ees. Jaak Mae võitis B finaali ja oli viies.

Albu valla sportlastest osales sprindivõistlusel Siim Part.

Tulemused

Pildid võistlusest

ERR videoklipp


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
võistluse juhataja

 Talve finaal Albus - Valgehobusemäe Sprint toimub 11.aprillil
Lumeolud on piisavad, et läbi viia pühapäeval, 11. aprillil Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses selle talvehooaja viimane suusavõistlus „Valgehobusemäe Sprint“.

Võistluse korraldavad Jaak Mae ja Albu vald. Sprindivõistlus peetakse 1,5 km pikkusel kunstlumerajal. Rada algab suusastaadionilt ning läheb mäesuusanõlvast otse üles vaatetorni juurde ning sealt paremale laskumisega suusastaadionile. Rajal tehniliselt keerukaid lõike, mis nõuavad head suuskade valitsemisoskust ja osavust. Hooaja lõpu võistlustest on lubanud osa võtta kõik Eesti parimad suusatajad. Kõik suusasõbrad on oodatud vaatama ja kaasa elama! Sprindivõistluse eelsõidud algavad pühapäeval kell 11.00 ning finaalsõidud kell 12.15.

Möödunud suusahooaeg oli Valgehobusemäe keskuses väga tihe ning siin toimus 8 suuremat suusavõistlust. Suusatamiseks oli ettevalmistatud 16 km suusaradu, millest 3 km oli kaetud kunstlumega. Lisaks sai harrastada mäesuusatamist ja lumelauaga sõitu ning lustida kelgumäel.

Võistluse juhend

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
võistluse juhataja


 Tule koolivaheajal nautima talverõõme!
Jätkuvalt ilusad talveilmad võimaldavad nautida Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses talverõõme. Sulailmad pole liiga teinud suusaradadele ega lumelauanõlvale. Murdmaarajad heas korras, et nautida suusaga sõitmist. Keskuse 3 km suusarada on kergema profiiliga ning 5 km rada raskema profiiliga. Kel huvi, võib võtta ette suusamatka ka Kõrvemaa suusaradadele. Jäneda jääb meie keskusest 10 km ning Aegviidu 14 km kaugusele ja sinna viib suusarada, mis kulgeb kaunis looduses. Ka lumerõngarada ja lumelauanõlv ootavad külastajaid. Iga päev töötab ka tõstuk, et viia lumelauaga sõitjad otse mäele.

Keskus koos kohvikuga avatud igal koolivaheaja päeval alates 10.00.

Tule naudi sportlikku koolivaheaega Valgehobusemäe kaunis looduses!

 Valgehobusemäe Rodeo 2010 Big Air võistlusel selgusid parimad lumelaudurid
14. märtsil toimusid Albu vallas, Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskuses Järvamaa Lahtised Meistrivõistlused lumelauasõidus. Korraldajate sõnul võttis võistlustest osa 40 lumelaudurit, kes võistlesid viies erinevas võistlusklassis.

"Kõige osavõtjaterohkem oli mudilaste võistlusklass, kus hüppas 18 noort laudurit" täpsustas võistluse üks korraldajatest Karel Kangro, lisades, et kõige nooremad võistlejad olid vaid viie ja kuue aastased kohaliku lumelauatrenni kasvandikud. Kangro heameeleks olid kohal ka värsked Eesti Meistrid meeste ja juunioride klassis ning võistlus oli kõrgetasemeline. Meestest võitiski oodatult Siim Aunison ning juunioridest Matis Maltsar.

Lustilauduri lumelauakooli õpilastest jõudis mudilaste seas poodiumi kolmandale kohale 12 aastane Egert Piik. “ Egerti tulemus näitab selgelt, kui oluline on noortele võimalus anda luues head harjutamistingimused kodu lähedale,” arutles Kangro kohaliku nõlva kasvandike potentsiaali üle alal läbi lüüa.
Võistlust korraldasid Albu vald ja Klubi SWB

Valgehobusemäe Rodeo 2010 tulemused:

BIG AIR:

Mudilased
(kuni 14 aastased)

1. Karl Madis Pennar
2. Karl-Hans Bammer
3. Egert Piik

Tüdrukud (kuni 17 aastased)
1. Ann-Christine Allik
2. Mirjam-Kim Rääbis
3. Johanna Linda Pihlak


Poisid (kuni 17 aastased)
1. Matis Maltsar
2. Joseph Saliste
3. Sten Mansberg

Naised (18 ja vanemad)
1. Sirli Paide
2. Hedi Pähe

Mehed (18 ja vanemad)
1. Siim Aunison
2. Joonas Parv
3. Martin Maltsar

Lisainfo:
Karel Kangro
Klubi SWB / Lustilaudur
(+372) 525 5666
karel@swb.ee

Pildigaleriid vaata siit

 Salomon - Valgehobuse maraton tõi starti ligi 700 suusatajat!
Ilus talveilm ja korralikult ettevalmistatud suusarada tõi pühapäeval 14.märtsil teisele Salomon - Valgehobusemäe suusamaratonile ligi 700 suusatajat.

Maratoni kutsusid 2009 aastal ellu Albu vald, Salomon ja AT Sport. Maratoni rajameister oli Raivo Pellja, kes oli kaunisse Kõrvemaa loodusesse maha märkinud nii 34 km kui 20 km suusaraja.

Teist korda toimunud suusamaraton algas laste startidega, kus osalejaid kokku ligi 150. Lapse võistlesid 500 m ja 1 km võistlusdistantsil. 500 m võistlusmaal oli parim Kasper Keerberg ja 1 km oli parim Karel Nõmm.

34 km maratoni võitis Andres Kollo. Talle järgnesid Priit Talves ja Aleksander Maslenikov. Naistest oli parim siin Signe Parm.

20 km sõidu võitis Stanislav Zelentsov. Talle järgnesid Argo Tipp ja Priit Kangro. Naistest oli parim sellel distantsil Mairis Õispuu. Albu valla parimad olid 34 km Valeri Homin ja Siim Part 20 km-l.

Salomon-Valgehobusemäe suusamaraton oli esimene üritus kolmikürituse sarjast. Järgmised üritused on Mavic – Valgehobusemäe rattamaraton, mis toimub 11.juulil ja Salomon – Valgehobusemäe sügisjooks on 26.septembril.

Suurimad tänud Peeter Dedovile, Raivo Pelljale, Allar Levandile, Anti Arakule ja kümnetele Albu inimestele võistluse ettevalmistamise ja läbiviimise eest!

20km võistluse lõppprotokoll

34km võistluse lõppprotokoll

Pildigaleriid vaata siit

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht


 ETV-Swedbank noortesarja V etapp toob starti ligi 600 suusatajat
Laupäeval, 20. märtsil algusega kell 11.00 antakse Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses start ETV-Swedbank noorte suusasarja viimasele etapile. Kavas on eraldistardist klassikatehnikasõidud. Ühtlasi selguvad ka kogu sarja võitjad.

Noorte suusasari viiest etapist, mis viiakse läbi Eesti erinevates suusakeskustes. Paremusarvestust peetakse kuueteistkümnes võistlusklassis ja kaheksas vanuserühmas. Igal etapil osaleb 500-600 noort suusasõpra Eestist ning mitmendat aastat ka hulk noori suusatajaid Lätist. Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise ala juhataja Paavo Naela sõnul on noorte suusasari Eesti suusatamise tuleviku jaoks ülioluline - andes motivatsiooni harjutamiseks ning võistlusväljundi - sellelt "taimelavalt" sirguvad meie uued edulootused. Häid näiteid saame juba praegu tuua - Peeter Kümmel, Anti Saarepuu, Aivar Rehemaa, Timo Simonlatser, Kaija Udras, Triin Ojaste, Karel Tammjärv jt. Küllap saame peagi siia ritta lisada uusi nimesid veelgi.

Käesoleval hooajal on etapid toimunud Pannjärvel, Holstre–Pollis, Tamsalus ja Jõulumäel. Lisaks nn. klassikalistele suusadistantsidele on teist aastat võistlusprogrammis ka suusakross, mida seekord korraldas Tamsalu AO Suusaklubi. „Suusakross on uus ja hasartne võistlusformaat, mis koosneb murdmaa-, mäesuusa- ja osavuselementidest. Suusakross asetab täiendavaid nõudmisi treeningutele - vaja on täiendada veelgi suusavalitsemist ja - tehnikat. Noored on uue emotsionaalse ala omaks võtnud - jätkame sellega kindlasti.“ selgitas Nael.

Seoses noorte suusavõistlusega Valgehobusemäe keskuses, on keskuse suusarajad 20.märtsil suletud harrastajatele kuni 14.00. Harrastajatel on võimalik suusatada keskusest suusasilla juurest Kõrvemaa radadele selleks eraldi rajatud suusaraja kaudu.


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuhtVõistluse juhend ja kaart siin

 Salomoni Suusamaratonile on registreerunud 452 suusasõpra
14. märtsil Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses toimuvale Salomoni suusamaratonile on registreerunud 452 suusasõpra. Võistlusklassis, mille pikkus on 34 km, on registreerunud 250 suusatajat ning harrastusklassis on registreerunud 172 suusatajat. Harrastussuusatajad sõidavad 20 km. Pereklassis on ennast üles andnud 14 peret. Lapsed võistlevad 500 m ja 1 km ringil. Maratonile saab registreerida veel võistluspäeval alates kell 8.00.
Salomoni suusamaratoni korraldavad Albu vald, AT Sport ja Salomon ning käesoleval aastal toimub maraton teist korda. Käesolev talv on olnud suusasõpradele väga meeldiv ning seda näitab ka rohke osalejate arv kõikidel suusamaratonidel.
Suusamaratoni päev algab kell 11.00 laste sõitudega. Kell 12.00 antakse start võistlusklassile ja 12.15 harrastusklassile. Numbreid väljastatakse keskuses 8.00-11.30.
Lisaks suusamaratonile toimuvad keskuses samal päeval esimest korda ka Järvamaa lahtised meistrivõistlused lumelauasõidus „ Valgehobusemäe Rodeo“, kus võistlushüpped algavad kell 12.40.

Kohtumiseni 14.märtsil Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses!

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Dimitri Demjanovi meistriklass Valgehobusemäel
Eesti tuntuimaid kokkasid Dimitri Demjanov andis Valgehobusemäel meistriklassi!

Albu valla eestvedamisel sai 7. märtsil Valgehobusemäel teoks erakordne ettevõtmine. Nimelt andsid Valgehobusemäe keskuse kohvikus meistriklassi Eesti Kulinaariainstituudi asutaja Dimitri Demjanov ja akadeemik Angelica Uudeküll.

Töötoas käsitleti nelja aastaaega Eesti köögis, esiemade taimetarkust kaasaegses köögis, tooraineid, mis pärinevad põllult ja metsast ning ülevaate saab Eesti toidust, mis jutustab oma lugu. Peale sissejuhatavat teoreetilist osa jagasid meisterkokad ka praktilisi oskusi buffet laua ettevalmistamisel.

Eesti Kulinaaria Instituudi asutajana on Dmitri Demjanov Eesti restoranikultuuri grand old man, kuigi alles mees parimais aastais. Lisaks pikaajalisele restoranide Gloria ja Egoist juhtimiskogemusele on ta ennast täiendanud välismaa parimates koolides, muuhulgas ka Prantsuse legendaarseima chef'i Paul Bocuse'i juures.

Dimitrit erutavad oma ameti juures kõige rohkem kaks asja: toiduained ja Eesti restoranikultuuri ajalugu. Kõnekas on fakt, et Dmitri- ja restoran Gloria pakutava köögi- ja teenindusega on tutvunud ning rahule jäänud François Mitterrand, Boriss Jeltsin, Juhan Smuul, Mick Jagger, Indira Gandhi, Johannes Paulus II, Prince Charles ja palju teisi Eestit külastanud kõrgeid külalisi.

Angelical ja tema toimetamistel köögis on eesmärgiks nii uute maitsete leidmine ja avastamine, kui ka vana hea, esivanemate pärandi taasavastamine.
Santa Maria AS menüüinsenerina kuulub ta Eesti Kulinaaria Instituudi akadeemikute hulka ja on täiendanud selliste nimekate restoranide nagu Oaxen Skärgårdskrog; Edsbaka krog; Guldene Freden, juures Rootsis.

Angelica on süvenenud loodusandidele, neisse tänapäevaste kulinaaria- võtete ja -vahenditega uue elu sisse puhumisele. Kõrvale ei jää ka ürtide ja vürtside põnev maailm, kus ühinevad kulinaaria ja meditsiini valdkonnad.
Meistriklassis osalesid paljude toitlustusasutuste töötajad nii Järvamaalt kui kaugemalt. See oli hea praktiline kogemus ka kõigile Albu Valla Toiduaida töötajaile.


 Moto Murdmaa 2010 tulemused
7. märtsil toimunud Moto murdmaa tulemused on siin:
Laste 2,5km
3 km sprint
10 km
15 km

 Albu lahtised meistrivõistlused murdmaasuusatamises 10. märtsil
Võistluse juhend

 Moto Murdmaa 2010 toimub juba sellel pühapäeval!
Sellel pühapäeval, 7. märtsil saabub mootorisportlastele juba teist korda võimalus end suusarajal proovile panna ja välja selgitada, kes on on kiireim mootorisportlane suuskadel. Albu vallas, Valgehobusemäel toimub pühapäeval
teine suusavõistlus mootorisportlastele, Moto Murdmaa 2010. Tegu saab olema korraliku spordipäevaga, kus erinevaid starte on neli.

Alustuseks on kell 10.30 kõigile klassidele ühisstardist 2,5 kilomeetri pikkune sprint.

Teiseks stardiks on kell 11.00 2,5 kilomeetri pikkune sõit klassidele poisid/tüdrukud vanuses 5-8 ja poisid/tüdrukud vanuses 9-12. Selles klassis toimub arvestus eraldi nii poiste kui tüdrukute osas.

Järgmine start on kell 11.45 juba 10 kilomeetri pikkune, kus rajale lähevad naised ja poisid/tüdrukud vanuses
13-16.

Päeva lõpetab kell 12.45 15 kilomeetrine suusasõit, kus rajale läheb kaks klassi, mehed kuni 35 eluaastat ja mehed 35+. Lisaks erinevatele klassidele selgitatakse ka parim klubi, oma arvestus on ka ajakirjanikele, keda oodatakse samuti starti.

Suusastiiliks on Moto Murdmaa 2010 suusavõistlusel täiesti vaba stiil. Parima klubi arvestusse läheb 2 üldjärjestuse tulemust kolmest sõidust: 2,5 km lapsed, 10 km naisted ja 15 km open. Kui suusad olemas ja tahtmine samuti, siis tule ja pane ennast Moto Murdmaa 2010 võistlusele kirja siin

Kuna tegu on üritusega, kuhu on oodatud kõik, siis on neile, kes võistlelda ei soovi, samuti mõeldud. Valgehobusemäe suusarajad avatakse harrastajale 7. märtsil kell 14.30. Harrastussuusatajal on võimalik sel päeval suusatada keskusest Kõrvemaa suusaradadele suusasilla juurest, kus on maha märgitud eraldi rada. Kõigile külastajaile avatud lumerõngarada, lumalauamägi koos tõstukiga, uisuväljak ja väikelaste hoiutuba.


Toomas Triisa

REDMOTO OÜ
Männiku tee 104
11216 Tallinn,Estonia
Tel. (+372) 6755 470
Fax. (+372) 6755 443
GSM (+372) 50 47492
E-mail: toomas@redmoto.ee
www.redmoto.ee

 Järvamaa lahtised esivõistlused lumelauasõidus
Võistlused toimuvad 14. märtsil Järvamaal, Albu vallas, Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses

Võistlusjuhend

 7. märtsil annavad erakordse meistriklassi Dimitri Demjanov ja akadeemik Angelica Uudeküll
Toit, mis jutustab oma lugu.

Albu valla eestvedamisel saab teoks 7. märtsil kell 15.00 Järvamaal erakordne ettevõtmine. Valgehobusemäe keskuses annavad meistriklassi Eesti Kulinaariainstituudi asutaja Dimitri Demjanov ja akadeemik Angelica Uudeküll.

Töötoas käsitletakse nelja aastaaega Eesti köögis, esiemade taimetarkust kaasaegses köögis, tooraineid, mis pärinevad põllult ja metsast ning ülevaate saab Eesti toidust, mis jutustab oma lugu. Peale sissejuhatavat teoreetilist osa jagavad meisterkokad ka praktilisi oskusi buffet laua ettevalmistamisel. Oodatud on kõik huvilised, ent osalejate arv on piiratud. Palume ette registreeruda.
Osavõtutasu 450 kr sisaldab kõike degusteeritavat.
Registreerimine: Ene Niinsalu: eneniinsalu@albu.ee 5156368

Dimitri Demjanov
Eesti Kulinaaria Instituudi asutajana on Dmitri Demjanov Eesti restoranikultuuri grand old man, kuigi alles mees parimais aastais. Lisaks pikaajalisele restoranide Gloria ja Egoist juhtimiskogemusele on ta ennast täiendanud välismaa parimates koolides, muuhulgas ka Prantsuse legendaarseima chef'i Paul Bocuse'i juures.
"Tuleb väga kiiresti joosta, et paigal püsida," armastab ta tsiteerida Alice'i imedemaalt.
Dimitrit erutavad oma ameti juures kõige rohkem kaks asja: toiduained ja Eesti restoranikultuuri ajalugu. Kõnekas on fakt, et Dmitri- ja restoran Gloria pakutava köögi- ja teenindusega on tutvunud ning rahule jäänud François Mitterrand, Boriss Jeltsin, Juhan Smuul, Mick Jagger, Indira Gandhi, Johannes Paulus II, Prince Charles ja palju teisi Eestit külastanud kõrgeid külalisi.

Angelica Udeküll
Angelical ja tema toimetamistel köögis on eesmärgiks nii uute maitsete leidmine ja avastamine, kui ka vana hea, esivanemate pärandi taasavastamine.
Santa Maria AS menüüinsenerina kuulub ta Eesti Kulinaaria Instituudi akadeemikute hulka ja on täiendanud selliste nimekate restoranide nagu Oaxen Skärgårdskrog; Edsbaka krog; Guldene Freden, juures Rootsis.
Angelica on süvenenud loodusandidele, neisse tänapäevaste kulinaaria- võtete ja -vahenditega uue elu sisse puhumisele. Kõrvale ei jää ka ürtide ja vürtside põnev maailm, kus ühinevad kulinaaria ja meditsiini valdkonnad.

Teekonda Valgehobusemäele vaata www.valgehobuse.ee Info telef: 5214270

 Vastlapäeval ehitati Valgehobusemäele lumelinna
Rõõmu,lusti ja põnevust jagus Valgehobusemäel toimunud vastlapäeval kuhjaga. Lumelinna ehitas pea sada usinat vastlapäevalist. Valmisid hobune, pjedestaal, suur laud pinkidega ja Vargamäe taluõu.
Linad kasvavad sel aastal hästi kuna liud olid pikad.
Oli tore talvine päev ühistegemise rõõmudega.
Tänan kõiki osalejaid ja Tammsaare osaühingut abi eest.

Pildid lumelinna ehitusest

Malle Lomp

 Salomoni suusamaraton toimub 14. märtsil 2010
Loe siit

 Kaitseliidu Meistrivõistlustel sai üldvõidu Alutaguse malev
Laupäeval Valgehobusemäel toimunud Kaitseliidu murdmaasuusatamise meistrivõistlustel sai üldvõidu Alutaguse malev Võrumaa ja Järva maleva ees.

Tulemused on siin

 Suusabuss tuleb Albu valda
Reedel, 29.jaanuaril on kõigil Albu valla koolide õpilastel võimalus osa saada suusabussi poolt pakutavast murdmaasuusatamise algõppest, mis toimub Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses. Suusabuss on murdmaasuusatamise algõppe koolitusprojekt, mis käivitati Eesti Suusaliidu poolt 2007. aasta sügisel ning on kõikjal laste poolt rõõmuga vastuvõetud. Projektijuht-suusatreener Tanel Ojaste annab sel päeval kooliõpilastele suusatamise algõpet, viib läbi suusamänge ja –võistlusi ning tutvustab suusahoolduse põhitõdesid. Koolituspäeval osalevad Ahula Lasteaed-Algkooli ja Albu Põhikooli õpilased ning õpetajad, keda julgustatakse suusatama. Kõik osalejad saavad koolituse tunnistuse.

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäe keskuses avatud nädalavahetusel väikelaste hoiutuba
Laupäevast, 16.jaanuarist on Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse II korrusel avatud väikelaste hoiutuba, kus lastega tegeleb Albu valla lasteaia õpetaja. Lasteaia õpetaja organiseerib lastele erinevaid tegevusi sel ajal, kui lapsevanemad spordivad ja naudivad talverõõme. Hoiutuba on avatud kell 12.00-17.00.

Laste hoiutuba avatud ka pühapäeval. Juhul, kui selle teenuse vastu on lastevanematel jätkuv huvi, siis on laste hoiutuba avatud kõigil nädalavahetuse päevadel kuni kevadeni. Teenuse hind on 35 kr tund.

Info tel 666 1122.

 10. Albu Suusasõidu Jaak Mae karikatele võitsid Johan Olsson ja Kaija Udras
Karge talveilm meelitas Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskusesse 3. jaanuaril mitu tuhat inimest, et osa saada arvult juba kümnendast Albu Suusasõidust Jaak Mae karikatele. Külma oli võistluspäeva hommikul 14 kraadi, mis keskpäevaks vähenes 13 kraadile. Võistlus peeti 2,5 km pikkusel ringil, mida naised pidid läbima kaks ja mehed neli korda.
Naisi startis FIS võistluse 5 km distantsile üheksa. Põneva võistluse lõpetas siin parimana Kaija Udras, teiseks jäi Laura Rohtla, kes kaotas võitjale 10,7 sekundit ning kolmandaks tuli soomlanna Ann-Mary Ähtävä, kes kaotas võitjale 20,8 sekundit. Samas edastas ta omakorda 0,1 sekundiga neljandaks jäänud Tatjana Mannimat.
Mehi oli FIS võistlusel stardi protokolli kantud kakskümmend kaheksa. Starti tuli neist 21 suusatajat. Mehed võistlesid 10 km distantsil. Haarava ja põneva võistluse võitis ning viis Jaak Mae võistluse karika Rootsi Johan Olsson, kes edastas omakorda teiseks jäänud Andrus Veerpalu 1,4 sekundiga. Kolmandaks tuli Jaak Mae, kes kaotas rootslasele 23,5 sekundiga. Kokku lõpetas meeste võistluse 20 meest.
Seekordne rahvusvaheline suusavõistlus Jaak Mae karikatele tõi Valgehobusemäe suusaradadele suusatajaid Rootsist, Lätist, Leedust, Portugalist, Soomest, Eestist. Eksootilisem suusataja oli Silva Danny Portugalist, kes suutis raske võistluse samuti lõpetada.

Lapsi ja harrastajaid oli kokku võistlemas 133 suusatajat. Nemad võistlesid 3 km ringil.
Lisaks suusavõistlusele oli pealtvaatajail võimalik nautida mootorkelkude showcrossi eesotsas selle spordiala Eesti meistri Urmas Uudmäega.

Suurimad tänud Albu inimestele, keda oli abiks seekord ligi kuuskümmend inimest, et anda parim võistluse heatasemelisele korraldamisele!

Täna võib julgelt väita seda, et kui poleks olnud esimest Jaak Mae suusavõistlust kümme aastat tagasi Albu pargis, siis poleks meil ka sellist suurepärast keskust Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse näol, mille arendamisele on Albu inimesed läbi aastate andnud väga palju energiat.
Eilegi olid võistlusel abiks paljud need inimesed, kes olid võistlust ette valmistamas ja korraldamas ka kümme aastat tagasi.


Võistluse tulemused on siin

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
võistluse juhataja

 Valgehobusemäel alustab tegevust Lustilauduri lumelauakool
Lustilauduri lumelauakool korraldab Valgehobusemäel lauasõidu algõpet ning alustab esmakordselt Eestis regulaarsete lumelauasõidu treeningutega.

Treeningud saavad võimalikuks tänu Albu vallavalitsuse suurele toetusele ning on eelkõige Albu valla lastele väga soodsalt kättesaadvad.

Õpitegevust korraldab mõlemal puhul kogenud lumelauasõidu õpetaja Karel Kangro, kellelt saab küsida täpsemat infot telefonil 52 55 666.

Loe lähemalt koolituse kohta siit

 Mae suusasõidul osalevad 7 riigi sportlased
3. jaanuaril Albu vallas Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses toimuvast 10. Albu Suusasõidust Jaak Mae karikatele võtab FIS võistlusest osa suusatajaid seitsmest riigist - Norrast, Rootsist, Soomest, Portugalist, Eestist, Leedust ja Lätist.
Tuntumatest suusatajatest osalevad Mae karikavõistlusel norrakas Odd-Bjorn Hjelmeset, Rootsi suusakuulsus Johan Olsson, Andrus Veerpalu, Jaak Mae jt. Esmakordselt võistluse ajaloos näeme võistlemas ka Portugali esisuusatajat Danny Silvat.
Pühapäevane ilmaprognoos lubab ilusat talveilma 12 külmakraadiga. Võistlused avatakse kell 10.00. Pärast avamist on võimalus saada autogramme maailma suusakuulsustelt. Esimene start antakse 10.30 lastele. Harrastajate start antakse kell 11.30.
Esmakordselt näeme keskuses algusega kell 11.45 ka mootorkelkude showcrossi, kus osalevad selle ala Eesti parimad sportlased.

Tähelepanuks harrastussuusatajatele ja lumelauduritele - suusarajad ja lumelauanõlv avatakse 3. jaanuaril Teile kell 14.30


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
võistluse juhataja

 Eesti meistrivõistluste I etapi tulemused
26. ja 27. detsembril Valgehobusemäel toimunud Eesti meistrivõistluste I etapi tulemused on avaldatud Eesti Suusaliidu veebilehel

 Valgehobusemäe keskus avatud ka jõulupühadel
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskus on avatud kõigil jõulupühadel kell 10.00-20.00. Lumelauanõlv vajadusel valgustatud kuni 22.00.

Korraldajad on valmis saanud kunstlumest suusarajad. Lisaks kunstlumele on rajad kaetud 10 cm loodusliku lumega. Lisaks suusatamisele saab keskuses lumelauaga sõita ja nautida kelgusõitu. Keskuse hoones avatud igal päeval kohvik. Laenutusest saab laenutada suuski, lumelaudu, uiske. Töötavad saunad! Lumekahurid ootavad uut külmalainet, et teha valmis lumelauapark ja lumerõngaraja pidurdusala.
Seoses Eesti Meistrivõistlustega 26. ja 27.detsembril, avatakse keskuse suusarajad harrastajatele nendel päevadel kell 13.00.
Kui lund sajab juurde, siis sõidab rajatraktor läbi ka Kõrvemaa suusarajad.
Uisuväljak Valgehobusemäe keskuse lähedal avatakse 25. detsembril.

Tule naudi jõulupühasid Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses, mis on talvel eriti lummav!

Kalju Kertsmik

 26.ja 27. detsembril Valgehobusemäel esimest korda Eesti Meistrivõistlused suusatamises!
Sel nädalavahetusel tehakse algust kolmest etapist koosnevate Eesti täiskasvanute meistrivõistlustega murdmaasuusatamises.

Albu vallas asuv Valgehobusemäe suusakeskus võõrustab kahel päeval Eesti meistrivõistlusi murdmaasuusatamises. Laupäeval, 26. detsembril selgitatakse Eesti meistrid naiste ja meeste klassikasprindis ning pühapäeval, 27. detsembril on kavas eraldistardist vabatehnikadistantsid.

Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht, Albu vallavanem Kalju Kertsmik ütles, et hetkel on kõik jõud suunatud kunstlume tootmisele ja murdmaasuusatamise raja ettevalmistamisele.“ Valminud on 1, 1 km klassikasprindi rada ning kolmapäevaks loodame valmis saada ka 2,5 km ringi, millel sõidetakse vabatehnikadistantsid“ lisas Kertsmik.

Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise juhataja Paavo Naela sõnul teeb heameelt, et suusageograafia Eestis laieneb ning Eesti meistrivõistlusi korraldavate keskuste hulka astub ka Valgehobusemäe. ”Albukad on oma baasi arendamisse palju panustanud ning Jaak Mae karikavõistlustel juba ka rahvusvahelist konkurentsi võõrustanud. Hooaja esimesel meistrivõistluste etapil on suur kaal - hooaeg on alles ees, rahvusvahelised tiitlivõistlused veel pidamata ja suusapere võistlusnäljas. Laupäeval saame näha konkurentsitihedat klassikasprinti ja pühapäeval pingelisi vabatehnikasõite Eesti tippude osavõtul. Soovitan vaatama tulla ja suusad kaasa võtta, et peale võistlust ka ise üks suusasõit teha." lisas Paavo Nael.

Eesti meistrivõistlusi on võimalik jälgida ka vahetult internetis Eesti Suusaliidu kodulehe murdmaasuusatamise lehel/AJAVÕTT LIVE: www.suusaliit.ee

NB! Harrastajatele infoks, et mõlemal päeval suusarajad suletud kuni 13.00 ning pärast seda avatud kõigile suusatajatele!


Võistluste ajakava:


Laupäev, 26.detsember

Sprint KL

Kell 11.00 Eelsõidud

Kell 12.15 FinaalidPühapäev, 27. detsember

Kell 11.00 N 10 km V

Kell 11.45 M 15 km V

 Segakoor Suisapäisa avas Valgehobusemäe talve
Segakoor Suisapäisa avas reedel 18. detsembril meeleoluka kontserdiga Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses talvehooaja. Vaatamata käredale pakasele (-20 C) oli hulgaliselt rahvast kogunenud ka lumelaua nõlvale, et saada osa lumelaua instruktor Karel Kangro õpetussõnadest ja nautida hüppeid mäel.
Albu Vallavalitsus avab koostöös Karel Kangroga lumelauakooli veel detsembri kuus. Suusaradadest on valmis saanud ligi 1 km pikkusega kunstlumega kaetud murdmaarada ning 21. detsembri õhtuks peaks radade pikkus olema juba ligi 2 km. Paraku looduslikku lund on ainult 3-5 cm ning korraldajad peavad rakendama kõik omad oskused ja teadmised kunstlume toomisele ja laialiveole. Kunstlume tootmise ja laialiveoga on hõivatud 7 inimest.

22. detsembril valmib lumerõngarada ning päev hiljem avatakse ka laskumisnõlv lumelauduritele, kus töötab tõstuk. Jõulupühadeks valmib ka uisuväljak.

Uued teenused:
-uisuväljak ja uisulaenutus
-tõstuki kasutus

Jõulude ja aastavahetuse ajal on keskus avatud kõigil päevadel!


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäel alustati lume tootmist
Saabunud külmakraadid võimaldasid täna öösel alustada Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses kunstlume tootmist. Lund teevad kaks kahurit ja pump. Kui pakane püsib, siis esimene 1,1 km rajalõik ja staadion saavad lumega kaetud selleks neljapäevaks ehk 17. detsembriks ning nädala lõpuks lisandub veel 2,5 km rada. Loodetavasti saab nädala lõpul alustada ka lumerõngaraja ja lumelaua raja katmist kunstlumega. Kokku võtab kunstlume tootmine ja radadele vedamine ning laskumisnõlva katmine lumega kuni 10 päeva.
Ideaalseim kunstlumetootmise ilm on -10 ja -20 külmakraadi piires.
Lumemöldritena on taas abiks Nikolai ´uravljov, Ilmar Lomp, Margus Allak ja Indrek Tommula, kes said lumetootmise kogemused eelmisest talvest.
Loodame, et ilmataat on meie poolt ja lubab kõik plaanitu teoks teha ning saabuval nädalavahetusel saab rahvas tulla nautima talverõõme.


Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa-ja puhkekeskuse projektijuht

 Valgehobusemäe talvehooaeg avatakse 18. detsembril
Reedel, 18. detsembril algusega kell 19.00 avatakse Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses talvehooaeg. Loodetavasti on ka ilmataat meie poolt ning korraldajad suudavad pakkuda osalejaile huvitavaid elamusi. Ilmainfot jagame jooksvalt kodulehel www.valgehobuse.ee.

Avame koos Valgehobusemäe lumelauapargi väikese võistlusega. Kõigile osalejaile pakume tasuta suppi ja ¨okolaadi ning võimalust soodsamalt uut mäetõstukit testida. Avatud on kohvik ning meeleolu aitab üleval hoida segakoor “Suisapäisa”.

Eeloleval talvel on keskuses planeeritud 12 suuremat sündmust, millest esimesed on kohe peale hooaja avamist ehk 26. ja 27. detsembril, mil Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuses toimuvad esimest korda Eesti Meistrivõistlused murdmaasuusatamises.

Kalju Kertsmik
Albu vallavanem
Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskuse projektijuht

 10. Albu Suusasõit Jaak Mae karikatele toimub 3. jaanuaril 2010

 Valgehobusemäe laskumisnõlvale paigaldati mäetõstuk
Albu Vallavalitsus paigaldas Valgehobusemäe laskumisnõlvale mäetõstuki, mis hakkab teenindama lumelauaga sõitjaid ja mäesuusatajaid. Tõstuki ostmist finantseeriti Kultuuriministeeriumi regionaalsete tervisekeskuste programmist. Lisaks Kultuuriministeeriumi toetusele algatas Albu Vallavalitsus ka annetuste kogumise, mille tulemusel laekus 1500 krooni mäetõstuki ostmiseks, kusjuures suurim annetaja oli Jaak Mae.
Tegemist on kasutatud mäetõstukiga, mis on kasutuses olnud viis aastat. Korraga saab mäele üles sõita 16 inimest ning laskumise pikkus on ca 200 m.
Tõstuki ohutusaiad ehitati valmis talgupäeval laupäeval 24. oktoobril, milles osales kokku 16 abilist. Suur tänu kõigile vabatahtlikele, kes ei pidanud paljuks tulla puhkepäeval appi talgutöid tegema!
Nüüd jääb oodata ära veel esimene külmaperiood, et alustada kunstlume tootmist.
Kunstlume tootmise tehnika katsetustööd tehti ka talgupäeval ning lumetootmises osalevad samad mehed, kes tegid seda ka eelmisel talvel ning said tööga hästi hakkama.© Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus, Järva MK, Albu vald, Mägede küla, Tel +372 666 1122, +372 521 4270, info@valgehobuse.ee

rak